Ajax neudržel vedení 2:0 a v Lutychu remizoval, Trnava bodovala v Bělehradě

8. 8. 2018 7:07
Slovan Trnava po postupu přes Legii Varšava rozehrál dobře i partii s CZ Bělehrad, první zápas v Srbsku remizoval 1:1.
Klaas Jan Huntelaar
Klaas Jan Huntelaar | Foto: Reuters

Brusel - Fotbalisté Ajaxu v úvodním souboji možných soupeřů Slavie pro čtvrté předkolo Ligy mistrů neudrželi vedení 2:0 a na hřišti Standardu Lutychu remizovali 2:2. O vyrovnání se z penalty ve čtvrté minutě nastavení postaral Renaud Emond. Odveta v Amsterodamu je na programu příští týden.

Ajax vstoupil do zápasu skvěle a po prvním poločase vedl 2:0 díky brankám Klaase-Jana Huntelaara a Dušana Tadiče. Dvoubrankový náskok drželi hosté až do 67. minuty, kdy snížil Mehdi Carcela-González. V nastavení ale Núsair Mazráví fauloval Mussu Djenepa a nařízenou penaltu proměnil Emond.

Lutych tak stejně jako Slavia v dnešním utkání s Dynamem Kyjev (1:1) zachránil před odvetou venku remízu penaltou v nastavení. V lepší pozici je však Ajax, který by si mohl s Pražany zahrát o místo ve skupině Ligy mistrů stejně jako v roce 2007. Tehdy si Slavia zajistila dosud jedinou účast v hlavní fázi elitní soutěže.

V dobré pozici je před domácí odvetou i Trnava. Výběr českého trenéra Radoslava Látala remizoval 1:1 na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad.

Branky: 62. Christiansen - 71. Nego.

Crvena zvezda Bělehrad - Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Branky: 23. Ben z pen. - 25. Grendel.

Nemistrovská část:

Standard Lutych - Ajax Amsterodam 2:2 (0:2)

Branky: 67. Carcela-González, 90.+4 Emond z pen. - 19. Huntelaar, 34. Tadič.

Benfica Lisabon - Fenerbahce Istanbul 1:0 (0:0)

Branka: 69. Cervi.

před 56 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.