Spektákl ve Štruncových sadech obrazem. Tak Plzeň potvrdila Vrbovu skvělou sérii

Jan Kovařík se raduje z branky Plzně.
Zápas, na který se bude dlouho vzpomínat, viděly ve středu večer plzeňské Štruncovy sady
Viktoriáni v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů porazili AS Řím 2:1.
A díky této výhře mohli nejen Roman Hubník a Aleš Hruška slavit konečné třetí místo v tabulce za Realem Madrid a AS, které znamená postup do jarní fáze Evropské ligy.
Viktoria přitom ještě před zápasem doufala v pomoc obhájce titulu. Kdyby Real porazil CSKA, má Plzeň třetí místo jisté. Jenže Moskvané i díky trefě Fjodora Čalova senzačně vyhráli na Santiago Bernabeau 3:0.
Foto: Milan Kammermayer
Reuters Reuters, Milan Kammermayer, Tomáš Liška
12. 12. 2018 21:17
Podívejte se ve fotogalerii na strhující zápas Ligy mistrů mezi Viktorií Plzeň a AS Řím, po kterém mohli Západočeši slavit postup do jarní fáze Evropské ligy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy