Plán, jak dohrát Ligu mistrů: čtvrtfinále na jeden zápas, pak turnaj na jednom místě

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 3. 2020 16:43
Na úterní telekonferenci se zástupci všech 55 členských zemí má Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodnout, jak naloží s nadcházejícím Eurem i pohárovými soutěžemi, které byly přerušeny kvůli pandemii koronaviru.
Loni se takhle radovali s trofejí pro vítěze Ligy mistrů záložník Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain a jeho přítelkyně Perrie Edwardsová. Kdo - a kdy - bude slavit jako další?
Loni se takhle radovali s trofejí pro vítěze Ligy mistrů záložník Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain a jeho přítelkyně Perrie Edwardsová. Kdo - a kdy - bude slavit jako další? | Foto: Reuters

Podle sportovního listu As by se o vítězi Ligy mistrů mohlo rozhodnout ve formátu Final Four. Závěrečný turnaj pro čtyři nejlepší týmy je podle španělského deníku jednou z variant řešení, kterou UEFA zvažuje.

Stejným způsobem, tedy se semifinálovými zápasy hranými jen na jeden zápas v dějišti finále, by mohla vyvrcholit i Evropská liga. V Lize mistrů by se oba semifinálové duely uskutečnily těsně (nejspíš čtyři dny) před finálovým duelem, který je na programu 30. května v Istanbulu. Finále Evropské ligy má hostit 27. května Gdaňsk.

Liga mistrů se zastavila v rozehraném osmifinále, zbývá sehrát čtyři odvety. V Evropské lize se odehrálo jen šest z osmi úvodních osmifinálových střetnutí.

Čtvrtfinále by se podle návrhu hrála nejspíše na jeden zápas, o pořadateli by pravděpodobně rozhodl los, nebo by se mohlo hrát na neutrální půdě.

Zavedení finálového turnaje by znamenalo výraznou úsporu času, předpokládané odložení letního mistrovství Evropy,které původně mělo začít 12. června, by zároveň poskytlo prostor pro dohrání domácích soutěží.

Francouzský list L'Equipe už v týdnu uvedl, že šampionát, který poprvé bude hostit dvanáct zemí, bude odložen na příští rok. Pode britského listu The Telegraph je prý ovšem pravděpodobnější, že by se Euro mohlo odehrát ještě letos v prosinci.

Varianta s přeložením na zimu by mohla být zároveň testem před mistrovstvím světa 2022, které bude v netradičním zimním termínu hostit Katar.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy