Ronaldinhovi ve věznici nechutná, dozorcům i spoluvězňům rozdává autogramy

Sport mar Sport, mar
15. 3. 2020 14:19
Pobyt brazilské hvězdy Barcelony Ronaldinha ve věznici se s trochou nadsázky změnil v jednu dlouhou autogramiádu. Aspoň to dokládají fotografie pořízené z vězení v paraguayském Asunciónu, kde vynikající fotbalový technik čeká na rozsudek za vstup do země na falešný pas.
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020).
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020). | Foto: Reuters

Ronaldinho se podepisoval osobám na obou stranách mříží. Devětatřicetiletý bývalý hráč si pobyt za mřížemi zkrátil podepisováním se svým spoluvězňům. Jedna z fotografií zachycuje zase dozorce z věznice s nátělníkem v barvách brazilského Flamenga s podpisem.

Ze zpráv, které jsou veřejnosti o Ronaldinhově pobytu k dispozici, to vypadá, že hvězdný hráč má ve vězení dobré podmínky. Na jeho adresu dokonce paraguayský ministr vnitra Euclides Acevedo navrhl, že by si s dalšími spoluvězni mohl zahrát ve věznici fotbal.

"Nemusel by to být přímo fotbalový zápas, ale mohli by si začutat. Přece jen je obrovskou hvězdou," řekl. Jednoho menšího turnaje v rámci věznice se už brazilský fotbalista zúčastnil, jak dokládají příspěvky na sociálních sítích.

Ronaldinhovo zadržení už dokonce probírali ministři Brazílie a Paraguaye na mezinárodní úrovni. Zatím bez zjevného výsledku, nicméně paraguayská strana ujistila, že dodrží suverenitu vlastních soudů v otázce celého případu.

Ministr Euclides potom rád dodal i další detaily týkající se Ronaldinhova vězení. "Můžu vás ujistit, že to není žádná káznice. Naopak, je to skoro hotel," uvedl. Přesto si hvězdný fotbalista měl důvod postěžovat. "Nechutnaly mu sušenky a hořký čaj," poznamenal.

Důvodem zadržení Ronaldinha v Paraguayi je fakt, že se společně s bratrem měl údajně prokazovat při vstupu do země falešným pasem. Do jihoamerické republiky cestoval kvůli charitativní akci.

Ronaldinho nařčení nepopírá, ale brání se tím, že pas dostal jako dárek a omylem se jím prokazoval na letišti v domnění, že jde o běžný brazilský cestovní doklad. Nedokázal ale vysvětlit, od koho pas má. Podle zpráv z paraguayské strany si údajně uložil v přepočtu několik desítek milionů korun v Paraguayi a snaží se o získání tamního občanství. Vyšetřování ale stále probíhá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy