Ronaldinhovi ve věznici nechutná, dozorcům i spoluvězňům rozdává autogramy

Sport mar Sport, mar
15. 3. 2020 14:19
Pobyt brazilské hvězdy Barcelony Ronaldinha ve věznici se s trochou nadsázky změnil v jednu dlouhou autogramiádu. Aspoň to dokládají fotografie pořízené z vězení v paraguayském Asunciónu, kde vynikající fotbalový technik čeká na rozsudek za vstup do země na falešný pas.
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020).
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020). | Foto: Reuters

Ronaldinho se podepisoval osobám na obou stranách mříží. Devětatřicetiletý bývalý hráč si pobyt za mřížemi zkrátil podepisováním se svým spoluvězňům. Jedna z fotografií zachycuje zase dozorce z věznice s nátělníkem v barvách brazilského Flamenga s podpisem.

Ze zpráv, které jsou veřejnosti o Ronaldinhově pobytu k dispozici, to vypadá, že hvězdný hráč má ve vězení dobré podmínky. Na jeho adresu dokonce paraguayský ministr vnitra Euclides Acevedo navrhl, že by si s dalšími spoluvězni mohl zahrát ve věznici fotbal.

"Nemusel by to být přímo fotbalový zápas, ale mohli by si začutat. Přece jen je obrovskou hvězdou," řekl. Jednoho menšího turnaje v rámci věznice se už brazilský fotbalista zúčastnil, jak dokládají příspěvky na sociálních sítích.

Ronaldinhovo zadržení už dokonce probírali ministři Brazílie a Paraguaye na mezinárodní úrovni. Zatím bez zjevného výsledku, nicméně paraguayská strana ujistila, že dodrží suverenitu vlastních soudů v otázce celého případu.

Ministr Euclides potom rád dodal i další detaily týkající se Ronaldinhova vězení. "Můžu vás ujistit, že to není žádná káznice. Naopak, je to skoro hotel," uvedl. Přesto si hvězdný fotbalista měl důvod postěžovat. "Nechutnaly mu sušenky a hořký čaj," poznamenal.

Důvodem zadržení Ronaldinha v Paraguayi je fakt, že se společně s bratrem měl údajně prokazovat při vstupu do země falešným pasem. Do jihoamerické republiky cestoval kvůli charitativní akci.

Ronaldinho nařčení nepopírá, ale brání se tím, že pas dostal jako dárek a omylem se jím prokazoval na letišti v domnění, že jde o běžný brazilský cestovní doklad. Nedokázal ale vysvětlit, od koho pas má. Podle zpráv z paraguayské strany si údajně uložil v přepočtu několik desítek milionů korun v Paraguayi a snaží se o získání tamního občanství. Vyšetřování ale stále probíhá.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vicepremiér Hamáček zkolaboval, v péči lékařů ale není. Řekl to Blesku. Kvůli indispozici nebude odpoledne ve sněmovně, večer chce dorazit na grémium

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Zeman navrhl místo v radě Ústavu pro studium totalitních režimů historika Šustka

Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na post dlouhodobě neobsazeného člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) historika Vojtěcha Šustka. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o navrhovaném historikovi neuvedl. Šustek pracuje jako archivář Archivu hlavního města Prahy v oddělení fondů státních orgánů.

Rada ÚSTR má ze zákona sedm členů, které volí Senát. Čtyři členy rady navrhují občanská sdružení, dva sněmovna a jednoho prezident.

Od ledna 2017 je v radě neobsazeno místo po zesnulé Naděždě Kavalírové, která byla dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů. Prezident Zeman dosud za ni nenabídl Senátu náhradu, kterou by horní komora akceptovala.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Na horách na východě Česka může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu za den

Na horách ve východní polovině Česka bude sněžit i v následujících dvou dnech. V polohách nad 800 metrů nad mořem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji napadne ve středu a ve čtvrtek až 25 centimetrů sněhu za den, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Již dříve uvedl, že sněhové přeháňky budou na Moravě a ve Slezsku po celý dnešek, a to i v nižších polohách. Vzhledem k tomu tam lze podle meteorologů předpokládat komplikace v dopravě.

Meteorologové uvedli, že v polohách nad 600 metrů nad mořem ve východní polovině země dnes napadne pět až 15 centimetrů sněhu a v dalších dvou dnech nad 800 metrů nad mořem deset až 25 centimetrů sněhu za den. Upozornění před novým sněhem na středu a čtvrtek platí zejména pro vyšší polohy v okresech Jeseník, Šumperk, Zábřeh, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Vsetín, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy