Ronaldinhovi ve věznici nechutná, dozorcům i spoluvězňům rozdává autogramy

Sport mar Sport, mar
15. 3. 2020 14:19
Pobyt brazilské hvězdy Barcelony Ronaldinha ve věznici se s trochou nadsázky změnil v jednu dlouhou autogramiádu. Aspoň to dokládají fotografie pořízené z vězení v paraguayském Asunciónu, kde vynikající fotbalový technik čeká na rozsudek za vstup do země na falešný pas.
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020).
Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020). | Foto: Reuters

Ronaldinho se podepisoval osobám na obou stranách mříží. Devětatřicetiletý bývalý hráč si pobyt za mřížemi zkrátil podepisováním se svým spoluvězňům. Jedna z fotografií zachycuje zase dozorce z věznice s nátělníkem v barvách brazilského Flamenga s podpisem.

Ze zpráv, které jsou veřejnosti o Ronaldinhově pobytu k dispozici, to vypadá, že hvězdný hráč má ve vězení dobré podmínky. Na jeho adresu dokonce paraguayský ministr vnitra Euclides Acevedo navrhl, že by si s dalšími spoluvězni mohl zahrát ve věznici fotbal.

"Nemusel by to být přímo fotbalový zápas, ale mohli by si začutat. Přece jen je obrovskou hvězdou," řekl. Jednoho menšího turnaje v rámci věznice se už brazilský fotbalista zúčastnil, jak dokládají příspěvky na sociálních sítích.

Ronaldinhovo zadržení už dokonce probírali ministři Brazílie a Paraguaye na mezinárodní úrovni. Zatím bez zjevného výsledku, nicméně paraguayská strana ujistila, že dodrží suverenitu vlastních soudů v otázce celého případu.

Ministr Euclides potom rád dodal i další detaily týkající se Ronaldinhova vězení. "Můžu vás ujistit, že to není žádná káznice. Naopak, je to skoro hotel," uvedl. Přesto si hvězdný fotbalista měl důvod postěžovat. "Nechutnaly mu sušenky a hořký čaj," poznamenal.

Důvodem zadržení Ronaldinha v Paraguayi je fakt, že se společně s bratrem měl údajně prokazovat při vstupu do země falešným pasem. Do jihoamerické republiky cestoval kvůli charitativní akci.

Ronaldinho nařčení nepopírá, ale brání se tím, že pas dostal jako dárek a omylem se jím prokazoval na letišti v domnění, že jde o běžný brazilský cestovní doklad. Nedokázal ale vysvětlit, od koho pas má. Podle zpráv z paraguayské strany si údajně uložil v přepočtu několik desítek milionů korun v Paraguayi a snaží se o získání tamního občanství. Vyšetřování ale stále probíhá.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy