17. 3. 2021 22:53
Mezi osm nejlepších týmů Ligy mistrů se poprvé od roku 2014 probojovala Chelsea. Po vítězství 1:0 na neutrálním hřišti v Bukurešti si doma poradila s Atléticem Madrid 2:0. Do čtvrtfinále prošel také úřadující vítěz soutěže Bayernu Mnichov, který po úvodním triumfu 4:1 v Římě porazil v domácí odvetě Lazio 2:1.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Chelsea a Atléticem Madrid | Video: O2 TV

Chelsea, která předtím vypadla v osmifinále čtyřikrát po sobě, na rozdíl od španělského soupeře nepřišla o výhodu domácího prostředí. V Londýně se "Blues" prosadili z první vážné akce v 34. minutě. Werner po rychlém brejku přihrál před branku na zakončujícího Ziyecha.

Od 81. minuty navíc hráli přesilovku, protože Savič udeřil loktem Rüdigera do hrudníku a dostal červenou kartu. Ve čtvrté minutě nastavení završil výsledek po půlminutě pobytu na hřišti střídající Emerson.

Trenér Tuchel od lednového příchodu neprohrál s Chelsea ani třinácté soutěžní utkání a vytvořil klubový rekord. Pošesté v řadě navíc jeho mužstvo nedostalo gól.

V Mnichově otevřel skóre ve 33. minutě z penalty Lewandowski. Polský kanonýr se zapsal mezi střelce v sedmém soutěžním utkání za sebou. Pojistku přidal po změně stran po dvou minutách na hřišti střídající Choupo-Moting. V 82. minutě snížil střídající Parolo.

Bayern postoupil do čtvrtfinále podeváté za posledních deset sezon. V Lize mistrů neprohrál od března 2019 už 19 zápasů po sobě a vyrovnal klubový rekord v neporazitelnosti z let 2001 a 2002.

Podívejte se na sestřih utkání mezi Bayernem Mnichov a Laziem Řím | Video: O2 TV Sport

Mezi nejlepší osmičkou týmů nechybí rovněž Dortmund, Liverpool, Manchester City, Paris Saint Germain, Porto a Real Madrid. Losování čtvrtfinálových dvojic se uskuteční v pátek.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Lazio Řím 2:1 (1:0)

Branky: 33. Lewadowski z pen., 73. Choupo-Moting - 82. Parolo. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Gil (video, Pol.). ŽK: Goretzka - Radu, Acerbi, Milinkovič-Savič, J. Correa. Bez diváků. První zápas: 4:1, postoupil Bayern.

Sestavy:

Bayern: Nübel - Pavard, Boateng (46. Süle), Alaba, Hernández - Goretzka (64. Davies), Kimmich (77. Martínez) - Sané, Müller (71. Musiala), Gnabry - Lewandowski (71. Choupo-Moting). Trenér: Flick.

Lazio: Reina - Marušič, Acerbi, Radu - Lazzari (55. Parolo), Milinkovič-Savič, Escalante (84. Akpa-Akpro), Alberto (75. Cataldi), Fares (46. Lulič) - Muriqi (57. Pereira), J. Correa. Trenér: Inzaghi.

Chelsea - Atlético Madrid 2:0 (1:0)

Branky: 34. Ziyech, 90.+4 Emerson. Rozhodčí: Orsato - Giallatini, Preti - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Havertz - Lodi, Saúl, Giménez, Koke. ČK: 81. Savič (Atlético). Bez diváků. První zápas: 1:0, postoupila Chelsea.

Sestavy:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Rüdiger - James, Kanté, Kovačič, Alonso (90.+3 Chilwell) - Ziyech (77. Pulisic), Havertz (90.+3 Emerson) - Werner (83. Hudson-Odoi). Trenér: Tuchel.

Atlético: Oblak - Trippier (69. Lemar), Savič, Giménez, Lodi (46. Hermoso) - Llorente, Koke, Saúl, Carrasco (53. Dembélé) - Suárez (59. Á. Correa), Joao Félix. Trenér: Simeone.

před 6 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.