Hamšík přestupem do Švédska vyvolal euforii, na druhém tréninku už ale byl nezvěstný

ČTK jšk, ČTK
16. 3. 2021 13:10
Obrovské pozdvižení vzbudil svým příchodem do IFK Göteborg kapitán slovenské reprezentace Marek Hamšík. Hned po příchodu třiatřicetiletého záložníka švédský klub prodal víc než tisíc permanentek.
Marek Hamšík
Marek Hamšík | Foto: Reuters

Sezonní vstupenky na zápasy 12. týmu minulé sezony jsou rázem pryč. "A dalších tisíc lidí je na čekací listině, aby získalo permanentku. Tak je Hamšík ve Švédsku populární," prozradil Markus Wulcan z deníku Sport Expressen.

Ve Švédsku si zahraje po odchodu z čínské ligy, na severu Evropy podepsal smlouvu do konce srpna. Bývalá hvězda Neapole chce v Göteborgu získat herní praxi před letním mistrovstvím Evropy.

Hamšík jednal o návratu do Slovanu Bratislava, z kterého ale sešlo. Nakonec se nejlepší slovenský hráč poslední dekády domluvil na angažmá s osmnáctinásobným švédským mistrem, který čeká na další titul od roku 2007.

"Od prvního kontaktu jsme si rozuměli, vidí věci stejně jako my," uvedl sportovní ředitel IFK Göteborg Pontus Farnerud. "Marek má velkou motivaci tu něco dokázat. Díky svým schopnostem, charismatu a zaujetí je to výjimečný hráč," dodal.

Hamšíkovy začátky ve Švédsku ale nejsou úplně růžové. Zkušený záložník se nezúčastnil hned druhého tréninku ve svém novém působišti a dlouho nikdo netušil, co se děje. "Byl nezvěstný," hlásal deník Sport Expressen.

Až později se ukázalo, že závěr páteční přípravy fotbalista nedokončil kvůli problémům s lýtkem. "Netuším, co se stalo, ani to, jak se cítí. Trávník opustil před koncem tréninku," popisoval trenér Göteborgu Roland Nilsson. "Je na pozorovaní a netrénuje. Na všechno nám dají odpověď až vyšetření," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy