Sevilla díky Sarabiovi porazila Alavés 2:0, Atalanta vyrovnala rekord z roku 1932

Aktualizováno 4. 4. 2019 23:06
Fotbalisté Sevilly bez zraněného českého brankáře Tomáše Vaclíka porazili ve 30. kole španělské ligy Alavés 2:0. Na čtvrté místo, z nějž se postupuje do Ligy mistrů, ztrácí vítězný celek bod.
Pablo Sarabía
Pablo Sarabía | Foto: Reuters

Hlavní postavou domácího týmu byl Sarabia, který dal po rychlém brejku druhý gól a před prvním přiťukl míč rozběhnutému Mesovi, jenž technickou střelou trefil horní roh branky. Alavés domácího gólmana Soriana překonat nedokázal a po druhé porážce za sebou klesl na sedmé místo. Za Sevillou ale zaostává jen o dva body.

Drtivý úvod Atalanty

Fotbalisté Boloni v sestavě s českým záložníkem Ladislavem Krejčím dostali čtyři góly v úvodní čtvrthodině a zápas 30. kola italské ligy v Bergamu nakonec prohráli 1:4. V tabulce zůstali na sestupovém 18. místě, vítězná Atalanta naopak na páté pozici útočí na postup do Ligy mistrů.

Bergamo má v současnosti výtečnou formu, z předchozích čtyř zápasů vytěžilo deset bodů a nezastavila ho ani Boloňa. I ta přitom za sebou měla tři vítězná utkání, jenže tentokrát se myšlenky na další bodový zisk rychle rozplynuly.

Už v páté minutě to po Iličičových gólech bylo 2:0, další branky záhy přidali Hateboer a Zapata. Čtyři góly v úvodních 15 minutách v italské lize nastřílel naposledy Juventus v roce 1932. Boloňa v druhém poločase alespoň snížila, když Orsolini překvapil domácího brankáře střelou od postranní čáry.

Fotbalisté Sassuola vyhráli nad posledním Chievem 4:0 a poprvé od konce ledna si připsali tříbodový zisk. Ten je v tabulce posunul o tři místa výš, nyní jsou jedenáctí. Dva góly vstřelil jednadvacetiletý turecký obránce Demiral, obě přesné hlavičky stihl během prvního poločasu.

Utkání týmů s nejhorší aktuální formou se po změně stran stalo jednoznačnou záležitostí domácích hráčů, kteří rychle přidali ještě dvě branky. Chievo ze 30 ligových zápasů vyhrálo jen jediný, jeho zmar v závěru podtrhl Giaccherini neproměněnou penaltou.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Sevilla - Alavés 2:0 (41. Mesa, 80. Sarabia), Leganés - Valladolid 1:0 (90.+6 Carrillo), San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (17. Juanmi, 83. Oyarzabal - 56. Canales).

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Sassuolo - Chievo 4:0 (4. a 45. Demiral, 47. Locatelli, 57. D. Berardi), Bergamo - Boloňa 4:1 (3. a 5. Iličič, 9. Hateboer, 15. Zapata - 54. Orsolini).

20. Chievo 30 1 11 18 21:61 11

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.