Sestřihy Ligy mistrů: Juventus odvracel senzaci, PSG rozcupoval Deliho a spol.

22. 10. 2019 23:13
Fotbalisté Lokomotivu Moskva sahali v Lize mistrů po senzaci, když ještě čtvrt hodiny před koncem vedli na stadionu Juventusu Turín 1:0. Jenže pak během dvou minut otočil skóre přesnými zásahy Paulo Dybala.
Paulo Dybala z Juventusu slaví svůj druhý zásah do sítě Lokomotivu Moskva
Paulo Dybala z Juventusu slaví svůj druhý zásah do sítě Lokomotivu Moskva | Foto: Reuters

Fotbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina A:

Club Bruggy - Paris St. Germain 0:5 (0:1)

PSG připravil Bruggám první soutěžní porážku v sezoně. Domácí obranu i s bývalým slávistou Simonem Delim překonal už v sedmé minutě Mauro Icardi, jenž si po změně stran připsal druhou trefu. Zastínil ho však Mbappé, který na začátku druhé půle přišel na hřiště a mezi 61. a 83. minutou nastřílel hattrick.

Branky: 61., 79. a 83. Mbappé, 7. a 63. Icardi. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.).

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 0:1 (0:1)

Real Madrid vyhrál na stadionu Galatasaraye 1:0 a ve třetím kole skupiny A si připsal první vítězství. "Bílý balet" v Istanbulu rozhodl v 18. minutě, kdy Toni Kroos tečovanou ranou oslavil svůj 100. start v soutěži. Během první půle Real několikrát podržel brankář Thibaut Courtois. Jeho belgický krajan Eden Hazard v 65. minutě napálil břevno. Hosté však těšný náskok udrželi.

Branka: 18. Kroos. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Giallatini - Fabbri (video, všichni It.).

1. Paris St. Germain 3 3 0 0 9:0 9
2. Real Madrid 3 1 1 1 3:5 4
3. Club Bruggy 3 0 2 1 2:7 2
4. Galatasaray Istanbul 3 0 1 2 0:2 1

Skupina B:

Olympiakos Pireus - Bayern Mnichov 2:3 (1:1)

Bayern v Řecku nezačal dobře. Na El-Arábího trefu ale ještě v prvním poločase odpověděl Robert Lewandowski a polský kanonýr po hodině hry poslal hosty do vedení. To ještě v 75. minutě pojistil Corentin Tolisso. Zásah Guilhermeho jenom zmírnil porážku Olympiakosu.

Branky: 23. El Arábí, 79. Guilherme - 34. a 62. Lewandowski, 75. Tolisso. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.).

Tottenham Hotspur - Crvena zvezda Bělehrad 5:0 (3:0)

Tottenham deklasoval Crvenou Zvezdu Bělehrad 5:0, poprvé ve skupině B zvítězil a částečně si spravil chuť po minulém debaklu 2:7 s Bayernem. Po dvou gólech dali Harry Kane a Son Hung-min, jednou se prosadil Erik Lamela.

Branky: 9. a 72. Kane, 44. a 16. Son Hung-min, 57. Lamela. Rozhodčí: Guida - Meli, Carbone - Rocchi (video, všichni It.).

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 13:4 9
2. Tottenham 3 1 1 1 9:9 4
3. CZ Bělehrad 3 1 0 2 3:9 3
4. Olympiakos Pireus 3 0 1 2 5:8 1

Skupina C:

Šachtar Doněck - Dinamo Záhřeb 2:2 (1:1)

Šachtar Doněck doma remizoval 2:2 s Dinamem Záhřeb a ve skupině C mají oba celky po čtyřech bodech. Šachtar začal v Charkově lépe a v 16. minutě ho poslal do vedení Evhen Konopljanka. Chvíli nato srovnal Dani Olmo po přihrávce Mislava Oršiče, který v 60. minutě otočil skóre z penalty. Čtvrt hodiny před koncem stanovil konečný výsledek Dodó.

Branky: 16. Konopljanka, 75. Dodó - 25. Olmo, 60. Oršič z pen. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).

Manchester City - Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)

Fotbalisté Manchesteru City ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů i díky hattricku Raheema Sterlinga deklasovali Bergamo 5:1. Ruslan Malinovskij z Bergama v Manchesteru ve 28. minutě otevřel skóre z penalty, ale hráči City se rychle oklepali. Ještě do přestávky otočil skóre Sergio Agüero, druhou branku dal rovněž z pokutového kopu. Po změně stran Sterlingovi na hattrick stačilo 11 minut. Kaňkou na triumfu City bylo vyloučení Phila Fodena, který dostal dvě žluté karty během sedmi minut. Nováček Atalanta ani potřetí nebodovala.

Branky: 58., 64. a 69. Sterling, 34. a 38. z pen. Agüero - 28. Malinovskij z pen. ČK: 83. Foden (Manchester). Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Jarkoni (všichni Izr.) - Pinheiro (video, Portug.).

1. Manchester City 3 3 0 0 10:1 9
2. Dinamo Záhřeb 3 1 1 1 6:4 4
3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 4:6 4
4. Bergamo 3 0 0 3 2:11 0

Skupina D:

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Atlético Madrid doma porazilo Leverkusen 1:0 a ve skupině D stejně jako Juventus získal sedm bodů. Bayer i potřetí v soutěži prohrál a je téměř bez šance na postup do osmifinále. Utkání s mnoha chybami a minimem šancí rozhodl v 78. minutě střídající útočník Álvaro Morata, který hlavou zužitkoval centr Renana Lodiho. Madridský tým na svém stadionu v evropských pohárech neprohrál podvanácté za sebou.

Branka: 78. Morata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

Juventus Turín - Lokomotiv Moskva 2:1 (0:1)

Juventus nepřipustil senzaci s Lokomotivem Moskva a díky dvěma slepeným gólům Paula Dybaly zvítězil 2:1. Ruské mužstvo v Turíně poslal do překvapivého vedení ve 30. minutě Anton Mirančuk. Domácí sice na konci první půle dostali míč do branky, ale gól neplatil kvůli faulu Cristiana Ronalda. Juventus nakonec zachránil Dybala, který skóroval mezi 77. a 79. minutou.

Branky: 77. a 79. Dybala - 30. Mirančuk. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Zwayer (video, Něm.).

1. Juventus Turín 3 2 1 0 7:3 7
2. Atlético Madrid 3 2 1 0 5:2 7
3. Lokomotiv Moskva 3 1 0 2 3:5 3
4. Leverkusen 3 0 0 3 1:6 0