Messiho dres? Nechceme být za šašky, řekl Coufal. Nechám si ho já, rozhodl Trpišovský

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 10. 2019 20:14
Obránce Slavie Vladimír Coufal bude ve středu ve třetím kole fotbalové Ligy mistrů proti Barceloně čelit věhlasnému útočnému triu Antoine Griezmann, Luis Suaréz a Lionel Messi.
Vladimír Coufal
Vladimír Coufal | Foto: Milan Kammermayer

Právě o dres hvězdného Argentince bude po utkání mezi domácími hráči největší boj. Podle Coufala se slávisté musí domluvit předem, kdo si ho vezme, aby nebyli za šašky. Trenér Jindřich Trpišovský zavtipkoval, že si ho nechá on, aby se hráči nehádali.

"Nechceme z toho dělat kovbojku, že ho po zápase bude nahánět šest lidí a budeme prosit o dres. To určitě ne. Zatím žádnou dohodu nemáme. Určitě se rozumně domluvíme, abychom nebyli za šašky," prohlásil Coufal.

Souboj s Barcelonou bere jako svátek. "Když jsem začal fotbal vnímat, tak jsem začal vnímat Ligu mistrů, Barcelonu, ty hráče, kteří tady zítra vyběhnou. Na to se nejde netěšit. Pro všechny tady je to obrovský svátek a doufám, že to pro nás dopadne přijatelně a odneseme si z toho pěkné vzpomínky," uvedl sedmadvacetiletý hráč.

Před utkáním v něm převládá nadšení nad nervozitou. "Pořád se na to těším, jsou to nejlepší hráči na světě. Tenkrát v kabině to byla euforie, protože jsme se poprvé dostal do Ligy mistrů a nalosovali nám takovou skupinu s tak úžasnými hráči. Teď to poznáváme na vlastní kůži," lebedil si Coufal.

"Na každý zápas se nesmírně těšíme, stejně jako celý klub, celá republika, celá fotbalová veřejnost, hlavně fanoušci v Edenu. Budeme se těšit i na další zápasy a budeme chtít udělat body," konstatoval reprezentační bek.

Coufala, který hraje napravo, možná čekají souboje s Griezmannem, jenž v posledním ligovém zápase v Eibaru nastoupil nalevo. "Je to mistr světa, k tomu není třeba víc dodávat. Fantastický hráč, nevím kolik za něho přesně Barcelona dala, ale jsou to šílené částky. Každý souboj s takovým hráčem mě může někam posunout a čím víc jich bude, tím líp," prohlásil Coufal o osmadvacetiletém Francouzovi, jehož Barcelona získala v létě z Atlétika Madrid za 120 milionů eur (přes tři miliardy korun).

Duel s Barcelonou nechtěl označit za největší v kariéře. "Zápasy, o kterých se to dá říct, se kupí. Minulou sezonu to byla Sevilla, Chelsea, Brazílie. Teď Anglie, Dortmund, Inter, Barcelona. Nevím, který zápas mám řadit nejvýš. Jsou to všechno nádherné zápasy. Kvůli takovým zápasům se hraje. Řadím nejvýš zápasy s těmi soupeři, které jsem porazil, takže zatím skoro žádný," vtipkoval Coufal.

Vyjádřil se i k současné bouřlivé situaci v Katalánsku. "Sleduju, co se tam děje. Vnímám, že chtějí samostatný stát, ale nevím, jestli si uvědomují, a nechci jít úplně do detailů, co to všechno znamená a co to obnáší. Je těžké hodnotit politickou situaci tam, nepokoje, rabování, násilí," řekl Coufal.

"Je to škoda pro celý region, protože Barcelona je krásné město a krásná turistická oblast, a tohle škodí. Nevím, jestli si v Katalánsku úplně uvědomují, o co stojí," uvedl hráč Slavie, kterou odveta v Barceloně čeká za dva týdny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy