63. Kimmich
82. Lewandowski
85. Coutinho
89. Coutinho

Vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Bayernem Mnichov. Utkání se odehraje na neutrální půdě v pátek 14. srpna od 21:00.

Barcelona

SESTAVA BARCELONY

Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto, Sergio Busquets, de Jong - Vidal - Messi (C), Suárez

Neto, Iňaki Peňa - Rakitič, Dembélé, Griezmann, Junior Firpo, Ricard Puig, Fati, Ronald Araújo, Monchu, Mingueza, Reis

Bayern

SESTAVA BAYERNU

Neuer (C) - Kimmich, Boateng, Alaba, Davies - Goretzka, Thiago Alcantara - Gnabry, Müller, Perišič - Lewandowski

Ulreich, Hoffmann - Odriozola, Süle, Javi Martínez, Coutinho, Cuisance, Hernández, Tolisso, Coman, Zirkzee, Musiala

Barcelona do dnešního čtvrtfinále postoupila díky vítězství v dvojzápase s italskou Neapolí. Z Apeninského poloostrova si Barcelona přivezla remízu 1:1, načež naprosto ovládla první poločas odvety. Po třech brankách do sítě Davida Ospiny sice Neapol snížila, ovšem na víc už se nezmohla.

Před zmiňovaným soubojem s Neapolí se Barcelona v Lize mistrů utkala s triem Dortmund, Inter, Slavia. V silné základní skupině ani jednou neprohrála a díky čtyřem vítězstvím obsadila první místo. Nicméně výkony v této sezóně nebyly mnohokrát zdaleka ideální.

Když opustíme Ligu mistrů, předvedla se Barcelona celkem ve dvou dalších soutěžích. V La lize přenechala první místo konkurenčnímu Realu Madrid a v Copa del Rey skončila proti Athleticu Bilbao už ve čtvrtfinále. Právě Liga mistrů je tak jedinou možností Katalánců pro zisk nějaké trofeje. S tím je údajně podmíněno také místo aktuálního kouče Quiqueho Setiéna.

Quique Setién před zápasem Ligy mistrů s Neapolí
Quique Setién před zápasem Ligy mistrů s Neapolí | Foto: Reuters

Bayern Mnichov je v dnešním utkání považován za favorita. Aktuálně totiž drží sérii 19 vítězství v řadě, během kterých si poradil také v osmifinálovém souboji s londýnskou Chelsea. Anglický celek si Bayern načal už v prvním utkání na Stamford Bridge, když vyhrál 3:0 a před domácí odvetou tak bylo prakticky rozhodnuto. Ani tak ovšem tým z Bavorska neponechal nic náhodě a přidal vítězství 4:1.

Ve srovnání s Barcelonou byl na tom Mnichov lépe i po své základní skupině. V té se sice utkal se slabšími celky než právě Španělé, ovšem 18 bodů a skóre 24:5 stojí za uznání. Například posledního účastníka finále, anglický Tottenham, dokázal Bayern deklasovat 7:2 a 3:1!

Bayern Mnichov je na tom oproti Barcelony lépe i v počtu získaných trofejí v této sezóně. Kromě Bundesligy totiž parta kolem kanonýra Lewandowského ovládla také DFB Pokal, když v poměru 4:2 porazila Bayer Leverkusen. A když už je zmínka o Lewandowském, polský střelec už letos vsítil 53 branek přitom hned 13 jich nasázel v sedmi zápasech Ligy mistrů.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu. Barcelona nastupuje ve své obvyklé barevné kombinaci, Bayern oblékl čistě bílou barvu.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Úvodní vteřiny jsou z obou stran opatrné. O první ofenzivní akci se pokusil Bayern, na hranici šestnáctky však nebyl prostor ke střele.

3.

Zajímavá příležitost ve prospěch Barcelony. Sergi Roberto vyslal z pravé strany prudkou přízemní přihrávku a div, že se Suárez nedostal do obrovské šance. Těsně před ním předvedl důležitý zákrok Boateng.

4.

Tak to je fantastický začátek! Po předchozí akci Barcelony se vpřed vydal německý celek. Nalevo dostal hodně prostoru Perišič, který centrem našel THOMASE MÜLLERA. Zkušený ofenzivní hráč si narazil s Lewandowským a poté zakončil mimo dosah Ter Stegena.

6.

Semedo se u postranní čáry pokusil vymyslet cosi kloudného. Nakonec je z toho jen vhazování pro Barcelonu.

7.

A je vyrovnáno! Skvělý náběh předvedl Jordi Alba, jenž obdržel přesnou přihrávku a rychle hledal Suáreze. Uruguayec se sice k míči nedostal, ovšem špatný obranný zákrok předvedl DAVID ALABA, který přeloboval vlastního gólmana.

9.

Defenzívy zatím nejsou zrovna ideální. Semedo při další akci oslovil Luise Suáreze, který byl sám proti Neuerovi. Německý gólman ale zasáhl.

10.

A znovu byla Barcelona blízko k vedení. Dobře kroucený centr ze strany sice netrefil nikdo z nabíhajících hráčů, ale míč doputoval až na tyč Neuerovy brány.

11.

Davies si naběhl na levé straně, kde čelil svému dětskému idolu, Lionelu Messimu. Argentinský šikula se provinil faulem a může být rád, že vyvázl bez žluté karty.

12.

Dobře si do pokutového území nabíhal Goretzka. Těsně před ním hlavičkoval připravený Lenglet.

13.

Rohový kop Bayernu nepřinesl nic zajímavého. Gnabry sice obdržel přihrávku na bližší tyč, nicméně od něj šel míč jen vedle brány.

13.

Po nepřesné rozehrávce Ter Stegena se Bayern předvedl s rychlou kombinací, kterou Lewandowsku nezakončil přesně.

14.

Poměrně hodně práce měl Piqué, na kterého dotíral agilní Gnabry. Nakonec si stoper Barcelony pomohl hlavičkou do náruče svého brankáře.

15.

Thaigo Alcantara byl příliš důrazný při své snaze o zisk míče proti Vidalovi. Píská se faul kousek od poloviny hřiště.

17.

Další nedovolený zákrok na Vidala, tentokrát se provinil Davies. Kolem rozehrávky Barcelony ještě byly nějaké diskuse, ale nyní už Katalánci hrají na vlastní polovině.

18.

Zmatky v defenzívě Barcelony vyústily v roh ve prospěch Bayernu. Leon Goretzka si sice našel centr od praporku, nicméně míč poslal mimo.

19.

Třetí roh v krátkém časovém úseku zahrával celek z Mnichova. Ter Stegen míč dokázal vyboxovat, následně Kimmich sestřelil Frankieho de Jonga.

20.

První úspěšný zákrok si připisuje Manuel Neuer. Messimu sice nabíhal Semedo, avšak Argentinec vše řešil sám a zaměstnal německého gólmana.

22.

Bayern si bere vedení zpět na svou stranu! Sergi Roberto předvedl naprosto fatální chybu, když se nechal obrat Gnabrym. Právě ten pak našel rozběhnutého IVANA PERIŠIČE a Chorvat zleva střelou na zadní tyč propálil Ter Stegena.

23.

V závěru 23. minuty letěl dlouhý míč na Roberta Lewandowského. Polský útočník přehlavičkoval Albu, nicméně žádný z jeho spoluhráčů už se k míči nedostal.

24.

Znovu řádí ofenzíva Bayernu. Zakončení tentokrát obstaral exbarcelonský Thiago Alcantara, který nemířil mezi tři tyče.

25.

Boateng nyní musel zasahovat proti slibné přihrávce Sergiho Roberta. Messi si tak může chystat rohový kop.

26.

Nadvakrát poslal Messi prudký centr do šestnáctky, před Lengletem dokázal hlavičkovat Jerome Boateng.

26.

Další velmi zajímavý míč z kopačky Lionela Messiho. Jenže osamocený Piqué nehlavičkoval přesně a navíc byl v ofsajdu.

27.

Perišičův nízký centr nadělal Ter Stegenovi problémy a byl to Lewandowski, kdo mohl navýšit vedení Bayernu. Trefil ale jen pohotového brankáře Barcelony.

28.

Jenže teď už ani Ter Stegen nestačil. Goretzka vymyslel třicet metrů od brány fantastickou přihrávku za stopery Barcelony, kde našel SERGE GNABRYHO. Jeho zakončení mířilo přesně!

29.

Další obrovská příležitost! Barcelona byla poněkolikáté příliš laxní při rozehrávce a před Ter Stegenem se zjevil osamocený Lewandowski. Gólman Barcy tentokrát zachránil svůj celek.

31.

To je neuvěřitelný debakl! Dost prostoru na pravé straně měl Kimmich, který přesně odcentroval na bližší tyč. Tam se před Lengletem zjevil THOMAS MÜLLER, jenž z prvního doteku překonal svého krajana v bráně Barcelony.

33.

Až nyní se Barcelona znovu dostala do kombinace. Thomas Müller sice ve skluzu trefil míč, ale přesto je pískán faul na Messiho.

34.

Jordi Alba se pokusil osvěžit souhru Barcelony rychlou přihrávkou z prvního doteku. Kimmich míč srazil na roh.

34.

Jenže rohový kop soupeře si Bayern v pohodě pohlídal a nyní už je zase nastěhován na polovině Barcelony.

36.

Ter Stegen se znovu dostal pod velký tlak napadajícího Goretzky. Nakonec to byl Perišič, který získal míč a sám obstaral zakončení. Z pravé nohy však neposlal přesný pokus.

38.

Davies se vydal na útočný výlet. Na levé straně měl dostatek místa, nicméně přihrávku nedokázal adresovat nikomu v pokutovém území.

39.

Bayern ovšem získal aspoň rohový kop a Robert Lewandowski obstaral zakončení z malého vápna. Hlavičku namířil přesně do náruče Ter Stegena.

40.

Mnichovský celek už nemá moc důvodů k urputné ofenzívě. Navíc se Barcelona neprezentuje zrovna aktivním napadáním.

41.

Mnichovský celek znovu v klidu kombinuje na vlastní polovině. První půli už Bayern bude chtít dohrát bez větších zápletek.

42.

Zcela po zásluze si žlutou kartu na konto připisuje Jerome Boateng, který na půli faulem zastavil bleskový protiútok Suáreze.

44.

Barca znovu získala jen vhazování, čehož Katalánci hodlali využít rychlým navázáním hry. Goretzka však zrychlil a odehrál míč znovu do bezpečí.

45.

Velmi rychlé zakončení po zpracování předvedl Luis Suírez. Uruguayský útočník pálil z nepřipravené pozice, ale Neuera přesto dokázal prověřit.

45.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Neuvěřitelný první poločas očekávaného čtvrtfinále je minulostí. Souboj dvou obrovských velkoklubů zatím naprosto ovládá Bayern Mnichov. Německý tým šel zásluhou do vedení již ve 4. minutě, když se trefil Thomas Müller. Následně sice trochu upustil na tempu a Barcelona dokázala vyrovnat. Vlastní branku si totiž vsítil David Alaba. Posléze ještě Messi orazítkoval tyč, ale pak už řádil jen Bayern. Během devíti minut se totiž prosadil Ivan Perišič, podruhé Thomas Müller a svůj podíl přidal i Serge Gnabry. Ve 31. minutě to bylo 1:4 a Barceloně je zatím k ničemu fakt, že dosud dokázala uhlídat polského kanonýra Roberta Lewandowského.

46.

Barcelona jde do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Sergiho Roberta nahradil Antoine Griezmann.

47.

V úvodu druhé půle se zatím hraje na polovině Barcelony. O náběh za obranu se pokoušel Gnabry, ale Semedo si jej pohlídal.

48.

Perišič byl osloven na pravé straně. Jeho přihrávka byla zablokována a míč putoval jen k Ter Stegenovi.

49.

A mohlo to být 1:5! Müller si při dlouhém nákopu pohlídal ofsajd, zpracoval míč a oslovil dobíhajícího Ivana Perišiče. Chorvat tentokrát zakončoval jen doprostřed brány, kde byl pozorný Ter Stegen.

50.

Snad poprvé se do akce dostal Antoine Griezmann. Jenže při napadání pouze fauloval Kimmich.

51.

Defenzíva Barcelony znovu nezvládla vyřešit dlouhou přihrávku vzduchem. Naštěstí pro domácí šlo zakončení Goretzky nad bránu.

51.

Kartónek žluté barvy si vysloužil Alphonso Davies, který ve vzduchu trefil Vidala.

53.

Ve velkém ofsajdu se nacházel Müller, který připravil gólovou přihrávku ve prospěch Roberta Lewandowského. Polský šutér sice rozvlnil síť, ale pochopitelně je pískán ofsajd.

54.

Thiago Alcantara byl dohrán Luisem Suárezem a právě ten dostává žlutou kartu.

56.

Poměrně zadarmo získala Barcelona rohový kop, ale Messiho centr od praporku si Bayern pohlídal.

57.

Barcelona vykřesává naději. Messi dlouhým centrem našel Jordiho Albu, který okamžitě našel LUISE SUÁREZE. Útočník Barcelony zachoval chladnou hlavu, vykoupal Boatenga a zakončil mimo dosah Neuera.

59.

Akce Bayernu už nejsou tak nebezpečné jako v první půli a více se hosté soustředí na defenzívu. Napadající Barca však hrozí.

60.

Žlutou kartu za nemístné poznámky na účet rozhodčího obdržel Jordi Alba.

61.

A žlutá karta už přichází i směrem k lavičce Bayernu. Žlutou kartu viděl Hasan Salihamidžić.

62.

Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Ani jeden z celků se nedostává do šancí.

63.

Zdá se, že je hotovo! Fantastickou práci předvedl Alphonso Davies, jenž si pohrál se Semedem, navezl kotouč až do pokutového území, kde oslovil volního JOSHUU KIMMICHA. Obránce Bayernu zakončoval do prázdné brány.

65.

Další slibná akce Bayernu. Hosté těžili z nepřesnosti v rozehrávce soupeře, nicméně Ter Stegen si tentokrát věděl rady.

66.

Nedovoleným zákrokem byl na trávník poslán Davies. Mezitím se chystá první střídání Bayernu.

67.

Na trávníku se objevil Kinglsey Coman, který zaujal místo Ivana Perišiče.

68.

Po pár vteřinách na hřišti mohl Coman skórovat. Barcelona si znovu nevěděla rady s napadáním soupeře a Jordi Alba ve skluzu musel zachraňovat téměř jistý gól.

69.

Znovu velká příležitost! Obrana Barcelony si poněkolikáté zavařila a Ter Stegen musel vytěsnit Gnabryho příležitost.

70.

Barcelona ještě posiluje ofenzívu. Ansu Fati je hráčem, který vystřídal Sergia Busquetse.

72.

Opět je hra přerušena. Obětí nedovoleného zákroku byl Kinglsey Coman.

73.

Bayern v pohodě hraje u poloviny hřiště a nepouští soupeře k tlaku.

74.

Robertu Lewandowskému zatím není souzeno. Ani teď neuspěl, když trefil pouze dobře postaveného soupeře.

75.

Proti svému celku si zahraje Coutinho, který je v Bayernu na hostování právě z Barcelony a nyní nahrazuje Gnabryho.

76.

A zahraje si i Niklas Süle. Hřiště opouští Jerome Boateng.

77.

Přeci jenom ještě mohlo přijít snížení. Lionel Messi si připravil střelu z levé strany šestnáctky, ale Neuer byl na správném místě.

79.

Utkání momentálně nenabízí nic moc zajímavého. Fati se pokusil proniknout nalevo, ovšem zastavil jej ofsajd.

80.

A nyní je navíc odpískán nedovolený zákrok Ansu Fatiho.

82.

ROBERT LEWANDOWSKI se dočkal! Coutinho si připravil centr zleva, načež našel hlavu polského kanonýra. Ten byl úplně sám před Ter Stegenovou bránou a hlavou v pohodě skóroval.

83.

Jenže pozor! Vše ještě prozkoumává VAR.

84.

Na trávník vbíhá Tolisso s Hernándezem, opačným směrem putuje duo Davies - Goretzka.

85.

Žlutou kartu za faul na Suáreze spatřil Joshua Kimmich.

85.

Toto už je naprosto ostudný stav pro slavnou Barcelonu. Dalším, kdo znemožnil její defenzívu byl kmenový hráč COUTINHO, který zleva doputoval až na malé vápno a v pohodě zakončil podél Ter Stegena.

89.

Co na to říct? Po rohovému kopu se Bayern usadil na útočné polovině, kde šel dlouhý míč na hlavu Hernándeze. Střídající hráč nezazmatkoval, našel před bránou COUTINHA a ten přidal svůj druhý gól během čtyř minut.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1.

David Alaba se teď ještě trochu zbytečně diví, že bylo nařízeno vhazování ve prospěch Barcelony.

90+2.

Arturu Vidalovi tečou nervy a také on si odnese žlutou kartu.

Žluté karty: 2 - 3

Dnešní utkání je tedy minulostí a můžeme říct, že jsme sledovali zápis do historie. Jen málokdo očekával takovou demolici Barcelony, která začala již ve 4. minutě. Dvakrát to sice vypadalo na to, že se Katalánci zmůžou na odpor, nicméně opak byl pravdou. Bayern dokázal okamžitě reagovat na dvě inkasované branky a navíc v závěru přidal tři góly během posledních deseti minut. Messiho parta prohrála oba poločasy v poměru 1:4 a na 99,9% se jednalo o poslední zápas kouče Setiéna v Barceloně.

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.