Liga mistrů v britské televizi? Deset miliard za sezonu

Sport Sport
9. 11. 2013 12:39
Britský telekomunikační a mediální koncern BT potvrdil, že mu UEFA přiklepla vysílací práva pro Ligu mistrů pro Velkou Británii od sezony 2015/16. Tříletý kontrakt přijde na téměř 30 miliard korun.
Liga mistrů - ilustrační foto.
Liga mistrů - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Britský telekomunikační a mediální koncern BT v sobotu potvrdil, že mu UEFA přiklepla vysílací práva pro Ligu mistrů pro Velkou Británii od sezony 2015/16. Tříletý kontrakt přijde na téměř 30 miliard korun.

BT může kromě všech 350 zápasů nejatraktivnější evropské klubové soutěže vysílat jakékoliv vybrané utkání Evropské ligy. Za každou sezonu poputuje na konto UEFA 299 milionů liber, tedy téměř deset miliard korun. Ambiciózní společnost vystřídá v éteru duo BSkyB a ITV, které se o práva dělí nyní.

Britská firma tak pokračuje v ofenzivě na domácí fotbalové fanoušky, protože už nyní vlastní práva na Premier League. Společnost BT vyhrála loňskou akci, když za tříletou smlouvu zaplatí o něco méně než evropské asociaci. Vysílání 116 zápasů nejvyšší soutěž stojí v jedné sezoně asi 246 milionů liber (asi 8 miliard korun).

Pro srovnání, marketingová společnost STES inkasuje za přenosy Gambrinus ligy odhadem 100 milionů korun. Cenu vysílacích práv evropských pohárů v Česku halí rouška tajemství.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy