Premier League na českých obrazovkách? Zatím jen u O2 TV

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 7. 2013 15:34
Držitelem vysílacích práv na anglickou ligu pro české území je Slovak Sport TV. Zatím se domluvila jen s jedním televizním operátorem, s O2 TV
Premier League na českých obrazovkách? Zatím je v nabídce O2 TV
Premier League na českých obrazovkách? Zatím je v nabídce O2 TV | Foto: Reuters

Nitra - Fanoušci anglické Premier League mají v srpnovém kalendáři červeně zakroužkovanou sedmnáctku.

Právě 17. srpna totiž začíná nový ročník nejpopulárnější fotbalové ligy současnosti, ale pozor, v Česku už ji nebude vysílat Digi Sport na své "rodné" platformě Digi TV jako v uplynulých třech letech.

Právě pro Českou a Slovenskou republiku nyní drží Slovak Sport TV. A jak bude možné ji v Česku naladit a Premier League sledovat?

"Zatím je jistý operátor Telefónica, s ostatními jednáme, nebo byli osloveni," odpověděl na dotaz Aktuálně.cz Róbert Greguš, šéf slovenské sportovní televize, která práva na anglickou ligu drží.

Když mluví o Telefónice, má na mysli její televizi O2 TV. Ta má v současnosti v Česku 140 000 předplatitelů. A pro fotbalové fanoušky připravila příjemnou nabídku:

“Televizní kanál Slovak Sport TV 2 mohou do konce roku sledovat všichni zákazníci O2TV zdarma. Zvýhodněná nabídka se nevztahuje na uživatele O2TV Start,” informoval mluvčí Telefóniky Hany Farghali na digizone.cz.

Slovak Sport TV jedná i s UPC nebo Skylinkem.

Koupili si i českou Gambrinus ligu

Přenosy z anglické ligy budou streamovány i po internetu nebo do chytrých telefonů. "Z Česka bude možné předplatit si stream na Slovak Sport TV 2. Kanál bude možné sledovat i na smrttv a v mobilních aplikacích," informuje Greguš.

Zajímavé je, že Slovak Sport TV si na příští sezonu od KPS Media koupil i vysílací práva na českou Gambrinus ligu. Vysílat ji však bude smět jen na slovenském území, protože pro Česko drží exkluzivitu Česká televize a skupina Nova.

Z toho důvodu zřizuje televize druhý kanál, Slovak Sport TV 2, na kterém bude vysílat i anglickou Premier League, jak pro slovenské, tak české území.

Od základního vlastníka práv, tedy od Premier League zakoupila na jaře vysílací práva pro ČR a SR firma Pragosport, kterou řídí někdejší místopředseda fotbalového svazu Jaroslav Vacek.

Ten původně počítal s tím, že je přeprodá skupině Nova a v sublicenci i dalšímu subjektu, ale tenhle obchod nevyšel. K dohodě s Novou nakonec nedošlo, a tak Vacek nakonec práva odprodal Slovak Sport TV.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 9 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy