Kritika Brazilců. Mohou být nejhorším týmem, který vyhrál MS

Sport Sport
7. 7. 2014 7:40
Zatímco ve své domovině jsou Brazilci díky svým vítězstvím a postupu mezi čtyři nejlepší týmy za bohy, v zahraničí jsou jejich dosavadní výkony terčem poměrně ostré kritiky.
Angličtí experti kritizují hru Brazílie na světovém šampionátu.
Angličtí experti kritizují hru Brazílie na světovém šampionátu. | Foto: Reuters

Praha - Brazílie je v totální fotbalové euforii. Jejich milovaný národní tým už prošel do semifinále domácího světového šampionátu a vysněný titul mistra světa je blíž a blíž.

Zatímco ve své domovině jsou Brazilci díky svým vítězstvím a postupu mezi čtyři nejlepší týmy za bohy, v zahraničí jsou jejich dosavadní výkony terčem poměrně ostré kritiky.

Angličtí experti pro BBC dokonce uvedli, že pokud Brazílie nakonec šampionát opravdu vyhraje, stane se vůbec nejhorším týmem, který kdy vyhrál fotbalový mundial.

Kanárci ztrácejí své obdivovatele

"Ano, pořád můžeme říct, že své zápasy vyhrávají. Ale velké množství z milionů svých obdivovatelů po celém světě Brazilci ztratili, jejich hra na šampionátu je totiž zklamáním," uvedl korespondent BBC v Jižní Americe Tim Vickery.

Ten si všiml také toho, že Brazilci až příliš faulují, aby dosáhli svého. Jen v utkání proti Kolumbii se proti pravidlům provinili třiadvacetkrát. "To je další věc. Fanoušci, které kdysi brazilský fotbal uchvátil i kvůli svému kavalírskému stylu hru, teď nevěří vlastním očím," dodal Vickery.

Mills: Hlavní je vítězství za každou cenu

Bývalý reprezentant Dany Mills s takovou kritikou souhlasí, tvrdí však, že samotným hráčům je úplně jedno, jakým stylem hry nakonec uspějí.

"Jihoamerický způsob hry na tomhle mistrovství se dá popsat jako vítězství za každou cenu. Výhra je všechno a to v Brazílii jednoznačně vidíme. Ano, hodně faulují, ale když vyhrají ošklivě, každému to bude jedno," podotknul Mills.

"Když takhle odehrají další dva zápasy a vyhrají mistrovství, nikdo z toho nebude špatný. Když prohrají, to už bude úplně jiný příběh."

"Jako profesionálnímu fotbalistovi vám nevadí, když lidé říkají že jste vyhrál ošklivě. Vítězství je to hlavní. Že zanecháváte pachuť v ústech jiných lidí? Na tom nezáleží. Oni budou podvádět a ohýbat pravidla, když budou muset," dodal Mills.

Karet měli Brazilci dostat víc

Narážel tím na odvolání Brazilců proti žluté kartě, jež dostal stoper Thiago Silva v utkání proti Kolumbii (více čtěte ZDE). Podle anglických expertů ale měli kanárci být trestáni mnohem vícekrát.

"Měli dostat minimálně pět žlutých karet místo dvou, vyvázli z toho příliš lehce. Nikoho nenechají hrát fotbal, jakmile cítí problém, faulují. Thiago Silva dostal spravedlivou kartu, není tam co řešit. Brazilci faulují neustále, možná by chtěli aby jim prošla i vražda," vyjádřil se bývalý fotbalista Chris Waddle.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy