FOTO Boj o semifinále: Šachy v brance a Messiho kloboučky

Prohlédněte si fotografie ze sobotních čtvrtfinálových zápasů fotbalového MS, které rozhodly o tom, že se v boji o finále utkají hráči Argentiny s Nizozemskem.
Hráči Argentiny porazili Belgii 1:0 a poprvé od roku 1990 postoupili do semifinále. I když se Lionel Messi, umělecky ztvárněný na kloboučcích jihoamerických fanoušků, tentokrát netrefil,...
... jeho roli převzal střelec jediného gólu zápasu Gonzalo Higuaín. Argentici vytvoří semifinálovou dvojici právě s týmem Nizozemska.
Fanoušci Kostariky dorazili do hlediště stadionu v Salvadoru příjemně naladěni. Ať už by se stalo na hřišti cokoliv, jejich miláčkům už historický postup mezi nejlepších osm mužstev šampionátu nikdo nevezme.
Zato Nizozemci mysleli vysoko a nic jiného než postup nebrali.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 6. 7. 2014 1:15
Prohlédněte si fotografie ze sobotních čtvrtfinálových zápasů fotbalového MS, které rozhodly o tom, že se v boji o finále utkají hráči Argentiny s Nizozemskem.

Více o zápase Argentina - Belgie čtěte ZDE

Více o zápase Nizozemsko - Kostarika čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy