Krejčí bere zápas za jednadvacítku jako rozcvičku na Plzeň

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 8. 2013 9:30
Sparťanský záložník Ladislav Krejčí bere utkání za jednadvacítku jako dobrou přípravu na sobotní ligový šlágr s Plzní.
Ladislav Krejčí v utkání české jednadvacítky proti Nizozemsku.
Ladislav Krejčí v utkání české jednadvacítky proti Nizozemsku. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Po průšvihu s Häckenem v kvalifikaci Evropské ligy si sparťanský záložník Ladislav Krejčí sypal popel na hlavu, že měl využít své šance. Sám uznal, že na začátku sezony mu hra nevychází podle představ.

Zřejmě i proto se nedostal do výběru reprezentačního áčka, ale "jen" do jednadvacítky Jakuba Dovalila. Nakonec svým výkonem přispěl k výhře českých lvíčat nad Nizozemskem 1:0.

V sobotu ho stejně jako zbytek sparťanského týmu čeká těžké utkání na půdě ligového mistra z Plzně. Je ale rád, že místo odpočinku mohl odehrát zápas.

"Je to pro mě lepší. Hrál jsem 70 minut, takže to byl takový těžší sedmdesátiminutový trénink. Doufám, že mi to v sobotu pomůže," přiznal po zápase s Nizozemskem Krejčí.

"Potřebuji hrát co nejvíc zápasů"

Sparta sice sbírá v lize ligové body bez ztráty kytičky, ale cesta k nim je vždy lopotná a navíc je tu pořád pachuť z brzkého vyřazení z pohárů. A i Krejčí má do zápasové pohody daleko, což je zapříčiněno hlavně tím, že během léta laboroval se svalovým problémem.

"Kvůli zranění jsme neměl žádnou přípravu. Tyhle zápasy v reprezentaci jsou zpestřením a něčím navíc, co mi může jen a jen pomoct k lepším výkonům. A čím víc zápasů bude, tím lépe," říká jednadvacetiletý fotbalista.

Na jediné brance při středeční výhře nad Nizozemskem se sice nepodílel, protože ta padla až poté, co vystřídal, ale i tak předvedl solidní výkon. Po utkání byl rád za cenný skalp.

"Byl to těžký zápas. Holanďani mají obrovskou kvalitu. Ale my hráli skvěle týmově, nikdo nic nevypustil a před domácím publikem jsme ukázali, že i my máme potenciál," chválil reprezentační tým Krejčí.

"V áčku je velký tlak, tady je klid"

A může srovnávat. Nyní sice podpořil výběr jednadvacítky, jinak už ale figuruje v hledáčku Michala Bílka, pod kterým si v dresu národního áčka připsal tři starty.

"Tady se to ale áčku hodně blíží. Zázemí je tu podobné, všichni se o nás perfektně starají. Jen tu není tak obrovský tlak ze strany médií či fanoušků jako v seniorské reprezentaci. To ale může přijít až se tu bude hrát mistrovství Evropy za dva roky."

Ano, evropský šampionát do jednadvaceti let bude jistě pro hráče i fanoušky velkou událostí a právě Krejčí může být jednou z opor českých lvíčat.

"To je ještě za dlouho. Když o mě trenér bude mít zájem, tak se tomu samozřejmě nebráním. Teď jsem hlavně rád, že jsem tady mohl být dnes. Opět jsem viděl kluky, s kterými jsem se od stříbrné devatenáctky takhle nepotkal," dodal Krejčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy