Kouč Mariboru: Plzeň je extratřída. Postup je ale reálný

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 8. 2013 22:15
Fotbalisté Mariboru jsou před domácí odvetou 4. předkola Ligy mistrů s Plzní stále optimisty, přestože budou muset dohánět manko 1:3 z prvního zápasu.
Trenér Mariboru Ante Čačič věří, že jeho tým v odvetě s Plzní brzo vstřelí gól a přiblíží si postup do skupiny.
Trenér Mariboru Ante Čačič věří, že jeho tým v odvetě s Plzní brzo vstřelí gól a přiblíží si postup do skupiny. | Foto: CPA Eduard Erben

Maribor - Fotbalisté Mariboru jsou před domácí odvetou 4. předkola Ligy mistrů s Plzní stále optimisty, přestože budou muset dohánět manko 1:3 z prvního zápasu.

Trenér Ante Čačič věří, že jeho svěřenci ve středu předvedou lepší výkon než na západě Čech a vstřelí rychlý gól, který jim dá šanci. Zároveň ale připouští, že Plzeň je nejtěžším možným soupeřem, jakého mohli dostat.

"Plzeň je určitě nejtěžší ze soupeřů, kteří nám hrozili. To už jsme věděli před prvním zápasem. Ale přesto jsme optimisty a věříme, že to doma můžeme zvrátit," řekl Čačič na tiskové konferenci.

"Už je to 14 let, co byl Maribor naposledy v Lize mistrů, a uděláme vše pro to, abychom tuto soutěž znovu nabídli naším skvělým fanouškům," dodal.

"Musíme dát rychle gól"

"Když dáme brzy gól, naše šance se rapidně zvednou. Pokud se nám to povede třeba v 10. minutě, tak budeme mít stále 80 minut na druhý gól. Proto musíme být trpěliví, ale zároveň vytvářet na Plzeň neustále tlak," nastínil Čačič.

"Uděláme vše pro to, abychom vyhráli. Pak uvidíme, jestli to bude stačit na postup," doplnil.

Ten spoléhá také na to, že se mu do sestavy vracejí stoper Arghus a záložník Filipovič. "S nimi budeme určitě silnější. Věřím, že nám pomohou uspět. Pro nás jsou to důležití hráči," řekl Čačič.

Rovněž po týmu chce, aby se vyvaroval chyb jako v Plzni a lépe bránil v křídelních prostorech. "Právě po křídlech jsme měli největší problém a odtamtud Plzeň dávala góly. To chceme zlepšit," dodal kouč Mariboru.

Tavares: Dva góly Plzni dáme

Na tréninku se Maribor prý snažil nacvičit útočné akce, aby byl nebezpečnější než v Plzni.

"Musíme dát minimálně dva góly. Všichni to víme, proto jsme útok hodně trénovali a rozebírali to s trenérem. Udělali jsme všechno pro to, abychom byli připraveni co nejlépe, a teď to musíme ukázat na hřišti," řekl kapitán Mariboru Marcos Tavares.

"Je to velká šance na historický výsledek pro slovinský národ a my tento výsledek chceme opravdu hodně uhrát," dodal.

To trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba očekává, že odveta bude jakousi šachovou partií.

Vrba: I já jsem optimista

Oba celky totiž podle něho mají protivníka přečteného a bude tak záležet na tom, který tým lépe využije děr, které v soupeřově obraně najde. Věří však svým svěřencům, že náskok 3:1 z prvního duelu využijí a postoupí.

"Každý zápas je jiný, takže i teď to bude jiné než v Plzni. Soupeře jsme si osahali a jsme na něj lépe připraveni. To samé ale jistě platí i u Mariboru. Proto to bude spíše šachová partie o to, kdo lépe využije míst v obraně soupeře," řekl Vrba na předzápasové tiskové konferenci.

Nepochybuje však o tom, že ve středu večer bude postup slavit Plzeň, přestože také trenér Mariboru Ante Čačič je velkým optimistou.

"V tom případě je toto tisková konference dvou optimistů. Nevidím důvod, proč bychom si neměli věřit. Vždyť jsme vyhráli 11 zápasů v předkolech za sebou a vedeme 3:1. Máme k soupeři respekt, to každopádně, ale také máme své sebevědomí," řekl Vrba.

Horváth: Musíme hrozit z brejků

Připouští však, že odveta bude těžká, jelikož Maribor v prvním utkání ukázal svou sílu. Nyní se mu navíc do kádru vracejí dva důležití hráči Arghus a Filipovič.

"Určitě to pro ně je posílení mužstva, protože jsou to hráči základní sestavy. Arghus je velice konstruktivní, umí z pozice stopera podpořit útok. Také Filipovič je konstruktivní, ale zároveň je hodně vysoký. Maribor bude určitě při standardních situacích silnější než v Plzni," mínil Vrba.

Hráči Plzně si uvědomují, že nemohou jen bránit, protože to by se jim mohlo vymstít. A být celý zápas pod tlakem jde jen těžko vydržet.

"Proto musíme být nebezpeční při protiútocích, aby z nás měl soupeř respekt a neútočil v tolika hráčích, aby nás nedostal pod velký tlak. Hlavně ale musíme být stoprocentně koncentrovaní a být připraveni na to odvracet útoky soupeře," řekl kapitán Pavel Horváth.

"Statistiky nám to neuhrají"

Přestože se Plzni v předkolech Ligy mistrů daří a vyhrála v nich všech 11 dosavadních zápasů, podle Horvátha to před středeční odvetou nehraje žádnou roli.

"Statistiky nám to neuhrají. Musíme hlavně podat výkon, který nás posune dál. A je jedno, jaký bude výsledek, hlavně aby nám zajistil postup," dodal Horváth.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy