Plzeň vítězně, ale s výstrahou. Maribor kousal

FOTO Dělobuchy, zamyšlený Paclík a vybojovaná výhra Plzně
...Poté chmurů...
...Aby nakonec mohli domácí slavit dle slov kouče Pavla Vrby "střízlivý triumf" v poměru 3:1:
Na hladký průběh duelu museli dohlížet i těžkooděnci...
I když kromě úvodní kouřové clony na přivítanou mohli zůstat v klidu.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 8. 2013 22:33
Fotbalisté Plzně sice doma v prvním duelu play off předkol Ligy mistrů NK Maribor porazili, ovšem s inkasovanou brankou na kontě.

Plzeň - Fotbalisté Plzně budou muset o postup do základní fáze Ligy mistrů ještě pořádně bojovat v odvetě ve Slovinsku. Místního šampióna NK Maribor totiž v prvním duelu porazili Západočeši 3:1.

Domácí na svého soupeře vlétli, už v 8. minutě se prosadil Čišovský a když se o padesát minut později prosadil i Darida, vypadalo to s domácími nadějemi na poklidnou odvetu skvěle.

Ovšem v 66. minutě snížil na 1:2 povedou, leč chytatelnou střelou zpoza vápna Mejač. Přece jen větší klid na plzeňské kopačky pro odvetu dal gólem v nastavení střídající Ďuriš.

"Škoda toho inkasovaného gólu, ale výsledek 3:1 je skvělý výsledek do odvety. Ten můj gól, to už je jen takový bonus," říkal v rozhovoru pro Primu Cool Michal Ďuriš po zápase.

Zápasu Plzně s Mariborem, který jsme sledovali v on-line reportáži ZDE, předcházelo překvapení v televizním studiu, když se do role fotbalového experta převtělila pěvecká legenda a plzeňský rodák Karel Gott (VIDEO ZDE!).

Na konci poločasu Plzeň zalezla

Viktoriáni na soupeře vlétli a hned si vynutili řadu rohovýk kopů. Po jednom z nich se prosadil Čišovský, ke kterému propadla přihrávka Daridy.

Plzeň se ještě chvíli vezla na útočné vlně, Limberského šajtle našla přesně čelo Daridy, který jen těsně přestřelil. Poté ale snaha Západočechů vyprchala a domácí se spíše snažili odrážet hostující tlak.

Těsně před přestávkou se ale přeci jen mohl radovat Petržela, kdyby před vyběhnuvším gólmanem lépe z úhlu trefil odražený balón. Ovšem minul.

Na začátku druhé půle zajímavě pálil Darida, ale dále to vypadalo na pokračování obranné hry domácích. Jenže v 58. minutě Kovařík zatáhl míč do křídla, nacentroval ho na malé vápno a Darida už neměl problém ho doklepnout do branky.

Klíčový gól zařídila lavička

Plzeň si ale dvougólové vedení dlouho neužila. Za osm minut snížil Mejač, když dostal před vápnem hodně prostoru a Kozáčik, protože nečekal, že jeho kroucená střela skončí v bráně, jen nevěřícně koukal.

Trenér Vrba zareagoval střídáním. Na hřiště přišel Ďuriš a Rajtoral a právě oni dva nakonec zařídili důležitý gól na 3:1. Druhý jmenovaný centroval a slovenský útočník pohotově dopravil míč do sítě.

"Maribor se asi trochu spokojil s výsledkem 1:2 a v závěru jsme ho za to potrestali. Určitě ale doma udělají všechno pro to, aby to ještě otočili a postoupili, takže jsem zatím jen střízlivě spokojen," hodnotil utkání trenér Viktorie Vrba.

Viktoriáni tak odjíždějí do Mariboru se solidním náskokem 3:1 a jsou blíže postupu do milionářské soutěže.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - NK Maribor 3:1 (1:0)

Branky: 8. Čišovský, 58. Darida, 90. Ďuriš - 66. Mejač. Rozhodčí: Benquerenca - Ricardo Santos, Joao Santos (všichni Portug.). ŽK: Hořava, Ďuriš - Cvijanovič. Diváci: 11.158.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (77. Rajtoral), Darida (86. Tecl), Kovařík - Wágner (62. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Maribor: Handanovič - Milec (84. Derviševič), Rajčevič, Potokar, Viler - Mejač, Mertejl - Bohar, Cvijanovič, Ibraimi (88. Mendy) - Tavares. Trenér: Čačič.