Čech už dohání Poborského, ale na Buffona s Casillasem zatím nemá

Brankáři londýnského Arsenalu Petrovi Čechovi chybí jediný reprezentační start, aby vyrovnal dosavadního rekordmana Karla Poborského. Podívejte se další rekordmany napříč fotbalovými reprezentacemi.
Populární Čechíno nastoupil k prvnímu zápasu se lvíčkem na prsou před třinácti lety proti Maďarsku. Od této chvíle nastřádal 117 startů. V přípravném dvojzápase proti Srbsku a Polsku je pravděpodobné, že dosavadní rekord Karla Poborského alespoň vyrovná.
V Angli drží rekord brankář Peter Shilton, ostatně právě golmani drží primát nejvíce reprezentujicích fotbalistů nejčastěji. Shilton odchytal za Albion 125 zápasů včetně toho, kdy mu na MS 1986 Diego Maradona dal gól "božskou" rukou.
Javier Zanetti se v argentinském dresu ukázal 145 krát. Pravý bek, nebo střední záložník v Evropě oblékal devatenáct let pouze dres Interu Milán. Dlouhověký Argentinec ukončil kariéru loni ve čtyřiceti letech právě v Miláně.
V největší zemi Jižní Ameriky Brazílii se rodí spoustu špičkových fotbalistů, ale těch kteří vydrží na vrcholu i v pokročilém fotbalovém věku zase tolik není. Nade všemi vyčnívá Cafú. Neúnavný krajní bek reprezentoval kanárky ve 142 zápasech a oslavil dva tituly mistrů Světa z let 1994 a 2002.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
13. 11. 2015 12:59
Brankáři londýnského Arsenalu Petrovi Čechovi chybí jediný reprezentační start, aby vyrovnal dosavadního rekordmana Karla Poborského. Střelec čtvrtfinálové branky na MS 1996 nastřádal 118. zápasů se lvíčkem na prsou. Čech jich má zatím 117. a končit rozhodně nehodlá.
 

Právě se děje

Další zprávy