Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon

Legendární brankář  se narodil 28. ledna 1978 v Carrare. Italský reprezentant je ukázkou fotbalové věrnosti a loajality, protože už od roku 2001 hájí barvy Juventusu Turín a neodložil je ani v době, kdy "Stará dáma" kvůli korupční kauze sestoupila do druhé ligy.

Fotbalista přezdívaný Gigi byl manželem české modelky Aleny Šeredové, kterou si vzal v roce 2011 na Vyšehradě, v květnu 2014 ale došlio k rozluce vztahu.

S italským národním týmem vyhrál světový šampionát v roce 2006. Dlouhodobě je považován za jednoho z nejlepších brankářů světa. V roce 2010 byl zvolen nejlepším brankářem mezi lety 1987 a 2009.

Buffon se definitivně loučí s Juventusem, kariéru ještě nekončí

Slavný italský brankář Gianluigi Buffon na konci sezony po vypršení kontraktu podruhé opustí Juventus Turín. S kariérou se ale třiačtyřicetiletý gólman neloučí, v případě výhodné nabídky je připraven pokračovat.

Buffon přišel do Juventusu v roce 2001 z Parmy a od té doby působil pouze v Turíně s výjimkou sezony 2018/19, kdy chytal za Paris Saint-Germain.

"Má budoucnost je jasná. Letos definitivně skončí má dlouhá a nádherná zkušenost s Juventusem. Dal jsem mu všechno a všechno jsem dostal. Došli jsme na konec cesty a je správné se rozloučit," řekl Buffon pro beIN Sports. "Buď ukončím kariéru nebo najdu příležitost, jež mě bude motivovat," dodal k budoucnosti mistr světa z roku 2006.

Pokračovat