Iker Casillas

Iker Casillas

Jeden z nejlepších brankářů současného fotbalu. Španělský gólman se narodil 20. května 1981 v Móstolesu. Drtivou část kariéry chytal za Real Madrid, v červenci 2015 přestoupil do Porta.

V dresu Realu se proslavil svým postřehem a obětavými skoky, kvůli nimž dostal přezdívku "Kočka".

V reprezentaci se z pozice náhradníka postupně vypracoval až na kapitána týmu a byl u největších úspěchů španělského fotbalu. Vyhrál evropské šampionáty v letech 2008 a 2012 i mistrovství světa v roce 2010.

Casillas ukončí kariéru a vrátí se do Realu jako poradce

Španělský fotbalový brankář Iker Casillas se podle deníku Marca chystá oficiálně ukončit hráčskou kariéru a vrátit se do Realu Madrid, kde se stane poradcem prezidenta "Bílého baletu" Florentina Péreze. S Realem slavil devětatřicetiletý mistr světa i Evropy řadu titulů v čele s třemi triumfy v Lize mistrů, posledních pět sezon strávil v Portu.

Loni v květnu Casillas prodělal na tréninku infarkt a následně kvůli tomu podstoupil operaci. O dva měsíce později zahájil s Portem letní přípravu a stal se členem realizačního týmu, na trávníku už se v soutěžním utkání neobjevil. Před pár dny nicméně nechyběl přímo na hřišti u oslav zisku portugalského titulu.

Casillas působil v Realu 16 let a vybojoval s ním i pět mistrovských primátů. Jako kapitán dovedl španělskou reprezentaci k titulu mistrů světa v roce 2010 a také k triumfům na evropském šampionátu v letech 2008 a 2012. Před časem hodlal kandidovat na předsedu Španělského fotbalového svazu, ale nakonec si to rozmyslel.

Zdroj: ČTK
Pokračovat