Nymburk - Střížkovští Bohemians Praha se nepokusili změnit dnešní mimořádnou valnou hromadu ČMFS v Nymburce, která se zabývá spory v odvolací a revizní komisi, na volební.
Neiniciovali hlasování o odvolání některých činovníků výkonného výboru v čele s předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem, přestože to před čtrnácti dny avizovali.
Představitelům Bohemians Praha se nelíbí vysoký trest, který jejich klubu udělila disciplinární komise za nenastoupení k duelu 24. ligového kola proti konkurenčním Bohemians 1905 a nedostatečnou spolupráci v souvislosti s korupční kauzou Olomouc.
Čtěte také:
Fotbalová liga bude každý týden v televizi čtyřikrát
Nejvyšší soud: Fotbalová Slavia zaplatí dva miliony
Jarolím se vrací na lavičku Slavie. Šéf Doležal odchází
Nový šéf Slavie vrátil permanentky na loňskou cenu
Další rána pro Bohemians 1905. Má platit i za Morávka
Komise udělila Střížkovu pokutu šest milionů korun a odečetla jim 20 bodů, což znamenalo definitivní pád klubu do druhé ligy.
Vedení Bohemians to považuje za účelovou likvidaci klubu ze strany ČMFS, a proto před dvěma týdny oznámilo, že navrhne, aby se na dnešní valné hromadě hlasovalo o odvolání některých členů výkonného výboru v čele s Haškem.
Střížkovský šéf Karel Kapr tvrdil, že s návrhem změnit valnou hromadu na volební rozhodně nejsou Bohemians Praha ve fotbalovém hnutí sami.
Nakonec však Střížkovští k avizovanému kroku v Nymburce nesáhli. "Haška jsme probírali v našem fóru a na poslední chvíli jsme se rozhodli, že mu dáme ještě jednu šanci. Měl by být podle nás ale více razantní," prohlásil Kapr.
Zopakoval, že podporu měli Bohemians značnou, prý by se ale nestihla včas podat přihláška pro nového kandidáta.
Program mimořádné valné hromady se tak oproti původnímu nijak nezměnil, v současné chvíli delegáti hlasují o složení odvolací a revizní komise.
Bývalý šéf ORK Lněnička byl opět zvolen do funkce
Do odvolací a revizní komise fotbalového svazu ČMFS byl znovu zvolen dosavadní předseda Ondřej Lněnička.
V české části hlasování před ním delegáti už v prvním kole vybrali Markétu Haindlovou a Karla Podolku. V druhém kole za Moravu prošel volbou Bohuslav Heczko a v třetím Jaroslav Němeček.
Největší překvapení přineslo druhé kolo, v němž získal 61 hlasů dosavadní předseda Lněnička, kterého prosazovala svazová 'opozice' v čele s majiteli Bohemians Praha.
Zatímco Tomáš Capoušek - prosazovaný podle zákulisních informací svazovým vedením - prohrál o čtyři hlasy.
"Necítím satisfakci, ale velkou radost a děkuji všem delegátům, kteří mi dali hlas. Považuji to za ocenění práce, kterou jsme v komisi odvedli za poslední roky," řekl krátce po zvolení pražský právník.
Sám je spojován se střížkovským klubem a před pěti lety dokonce jako jeho advokát současnou kauzu rozvířil.
"Kauza Bohemians mě poslala do českého fotbalu, ale nadále platí, že já bych dál o ní nerad rozhodoval. Záležet bude i na názoru mých nových kolegů, kteří se musí s případem seznámit," prohlásil Lněnička.
Netuší zatím, zda bude znovu šéfem pětičlenného orgánu. O něm rozhodnou členové komise sami.
Vrátí se Chvalovský do fotbalu?
Nečekaně krátká byla závěrečná diskuse, v níž vystoupili pouze dva řečníci: bývalý člen výkonného výboru Vladimír Blažej navrhl, aby výkonný výkon uvažoval o návratu Františka Chvalovského do českého fotbalu.
Ten byl donucen před jedenácti lety opustit post svazového předsedy kvůli svým podnikatelským potížím.
"Takových schopných mužů má český fotbal málo, měli bychom ho pozvat zpět mezi sebe," prohlásil Blažej a vyvolal poměrně silný potlesk v sále. Místopředseda svazu Jindřich Rajchl mu slíbil, že se tím výkonný výbor bude zabývat.
Mnohem kontroverzněji vyznělo následné vystoupení Karla Kapra. Majitel Bohemians Praha se vrátil k disciplinárnímu řízení vedenému s jeho klubem kvůli údajné korupci Olomouce.
Předal Haškovi zápisy s výsledky výslechu na detektoru lži hráčů, kteří se měli zúčastnit předání úplatku.
"Já spis okamžitě předám předsedovi disciplinárky panu Goldovi, tomu to náleží. Já zde nejsem od toho, abych suploval jeho komisi," odvětil zachmuřeně Hašek.