Jarolím zazářil hattrickem. Slavia málem o výhru přišla

23. 2. 2009 19:12
Slavia - Plzeň 3:2
Marek Jarolím
Marek Jarolím | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Parádní představení Marka Jarolíma vyneslo fotbalistům Slavie v pondělí v Edenu výhru nad Plzní 3:2.

Bývalý záložník Plzně nasázel za necelých sedmdesát minut hattrick a zařídil pro Slavii výborný start do jarních bojů. Dlouho jednoznačný zápas Plzeň dokázala dvěma brankami v závěru notně zdramatizovat.

Obhájci titulu tak po sedmnáctém kole ještě navýšili svůj náskok na čele Gambrinus ligy na druhou Mladou Boleslav na devět bodů.

Zápas jsme sledovali on-line

Provizorní složení slávistické obrany s Hoškem a Hubáčkem uprostřed mělo být proti ambiciozní Plzni slabinou. Jenže to byla defenziva Viktorie, která zejména v první půli doslova hořela.

Velké starosti dělal na pravé straně dobře se pohybující Petr Janda Jiráčkovi. Celá obrana Západočechů působila chaotickým dojmem, čehož po třinácti minutách využil poprvé jediný slávistický střelec utkání Jarolím.

Policie opustila stadiony, už první zápas byla mela
Otázka: Čeká Brno trest? Ani policie neví, co má dělat

Elegenatně se prokličkoval na hranici šestnáctky a nechytatelnou ranou levačkou pod břevno otevřel skóre.

"Nebyli jsme důrazní.  Střední záložníky jsme nechávali za sebou a pykali jsme za to," posteskl si po utkání v rozhovoru pro ČT kouč Plzně Pavel Vrba.

Fanoušci byli zvědaví na nástupce Tomáše Necida v útoku "červenobílých" Fořta s Bestou. Ti sice podali velmi dobrý výkon, ale zůstali ve stínu svého spoluhráče.

Pavel Fořt
Pavel Fořt | Foto: SK Slavia Praha

"Fořt s Bestou odehráli dobrý zápas. Oba odvedli velké penzum práce, vytvářeli pozice pro další hráče," pochavlaoval si trenér domácích Karel Jarolím.

Už za čtyři minuty pod tlakem chybovala posila Viktorie Jan Polák, míč odhlavičkoval přesně k Jarolímovi, jenž tentokrát pravou nohou prostřelil gólmana Ticháčka.

Závěr připravil nečekané drama

Plzeň byla v těchto chvílích naprosto neškodná. Navíc kupila další chyby.

Jiráčkovi se nevyplatily kličky před vlastní šestnáctkou, Janda mu míč vypíchl a po jeho pasu propásl Besta velkou šanci k premiérové brance v novém dresu.

Čtěte více: Sparta se blíží čelu, chuligáni řádili na Hané i v Brně

Hosté se začali zvedat až před přestávkou, kdy si poprvé vynutili mírný územní tlak. V něm pokračovali i po změně strana dokonce si připravili slušnou šanci. Jenže Petržela z opakované střely trefil jen spoluhráče Krbečka.

To už na hřišti nebyl v dresu Slavie debutující ex-plzeňský záložník Petr Trapp, jenž se zranil a na postu defenzivního středopolaře jej nahradil Amadou Cissé.

Možné zdramatizování zápasu utnula 66. minuta. Janda unikal do vápna, brankář Ticháček místo míče trefil slávistického hráče a z následné penalty s přehledem završil hattrick Jarolím.

Plzeň už vypadala hodně rezignovaně, jenže svěřenci Pavla Vrby předvedli parádní závěr a v nastaveném čase dokonce sahali po bodu.

Gólman Vaniak Horváthovu střelu jen vyrazil ke střídajícímu Mlikovi, jenž měl ke vstřelení gólu snadnou pozici.

Slávisté lehece znervozněli a nervozita rapidně narostla poté, co David Limberský přesnou dalekonosnou střelu poslal přesně do šibenice Vaniakovi branky.

To už běžel nastavený čas, Plzeň zkoušela ještě ohrozit branku domácích, ale už bylo příliš pozdě.

"Je to škoda. první půle byla z naší strany tragická, ale ve druhé jsme Slavii přehrávali," litoval záložník Viktorie David Limberský.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:2 (2:0)
13., 19. a 66. z pen. M. Jarolím - 84. Mlika, 90. Limberský. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Gallo. ŽK: Ticháček, Jiráček, Navrátil (všichni Plzeň). Diváci: 9517.
Slavia: Vaniak - Suchý, Hošek, Hubáček, Švento - Janda (70. Belaid), M. Jarolím, Trapp (46. Cissé), Černý - Fořt (86. Pekhart), Besta. Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Polák (46. Halama), Jiráček - Petržela, Limberský, Horváth, Kolář - Rezek (81. Varadi), Krbeček (69. Mlika). Trenér: Vrba.