Jako v hokeji. Jablonec málem nezvládl gólové dostihy

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 9. 2011 19:38
Kunice - Jablonec 4:6, Sezimovo Ústí - Olomouc 1:4

Praha - Fotbalisté Jablonec postoupili do osmifinále domácího poháru, když hokejovým výsledkem 6:4 vyřadili třetiligové Kunice.

O svě vítězství se však strachovali v závěru hodně strachovali.

Zkraje druhého poločasu přitom vedli už 5:2, jenže v poslední desetiminutovce se domácí dvěma góly vrátili do hry a favorita definitivně uklidnila až rychlá odpověď Jarolíma. V další fázi narazí Baumit na Duklu.

Blízko k postupu do čtvrtfinále Ondrášovka cupu mají Liberec a Olomouc. Oba prvoligové celky zvládly úvodní utkání 4. kola na půdě soupeře a v odvetě by tak měli mít roli hodně ulehčenou. Zvítězily rovněž Teplice, ovšem do odvety v Karviné si vezou pouze jednobrankový náskok.

Plzeň se Spartou v poháru překvapení nepřipustily
Sigma ve 4. kole poháru narazí na Sezimovo Ústí

Jablonec začal v Kunicích hodně zostra a než se domácí stačili rozkoukat, prohrávali 0:2. Ale už v 9. minutě snížili na rozdíl jediné branky a když do přestávky padlo na obou stranách po jedné brance, šlo se do kabin za stavu 2:3.

Po změně stran přidali Severočeši další dvě trefy, které měly odpor Kunic definitivně zlomit. Jenže chyba lávky. Tafat s Koubkem zadělali v závěru na velké drama. To však nakonec dlouho netrvalo, protože už za dvě minuty přidal definitivní pojistku Jarolím.

Olomouc a Liberec jednou nohou ve čtvrtfinále

Zápas Olomouce se odehrával v obráceném gardu. Sezimovo Ústí šlo už ve 4. minutě do vedení zásluhou Charuzy, ovšem Olomouc brzy zareagovala vyrovnáním Varadiho a na přelomu poločasů další trefou Varadiho a Petra obrat dokonala. V úplném závěru přidal čtvrtý gól Schulmeister.

Blízko postupu je také Liberec. Ten si v úvodním utkání osmifinále poradil s divizním Převýšovem, který v minulém kole zostudil Slavii. Slovan si díky dvěma trefám Breznaníka a jednomu gólu Rabušice vypracoval jednoznačné vedení 3:0 už do přestávky. Další gól obstarala Kelič, domácí Svoboda pak těsně před koncem utkání jen snížil na konečných 1:4.

O poznání více se na výhru nadřely Teplice. Skóre sice otevřely už v 10. minutě, kdy se po nepovedeném rozehrání standardní situace trefil Lukáš, ovšem poté se hodně trápily. Ani Karviná toho však moc nepředvedla, a tak odveta ve Slezsku slibuje dramatickou podívnou.

Utkání 3. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

TJ Kunice - Baumit Jablonec 4:6 (2:3)
37. a 78. Tafat, 9. Havlíček, 80. Koubek - 7. a 23. Vaněk, 4. Eliáš, 49. Kovařík, 52. Třešňák, 82. Jarolím. Rozhodčí: R. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. Diváci: 400.
Sestava Jablonce: Valeš - Eliáš, Zábojník, Štochl, Novák - Vošahlík, Loučka, Piták (59. Jarolím), Vaněk (75. Pavlík), Kovařík (64. Jablonský) - Třešňák. Trenér: Komňacký.

4. kolo fotbalového Ondrášovka Cupu - úvodní utkání:

Spartak MAS Sezimovo Ústí - Sigma Olomouc 1:4 (1:2)
4. Charuza - 10. a 44. Varadi, 46. Petr, 90. Schulmeister. Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička. Diváci: 1266.
Sestava Olomouce: Zlámal - Koutný, Škerle, Kučera, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Petr (61. Schulmeister), Varadi (77. Jerome), Přikryl (67. Navrátil). Trenér: Psotka.

Převýšov - FC Slovan Liberec 1:4 (0:3)
86. Svoboda - 24. a 39. Breznaník, 41. Rabušic, 59. Kelič. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Pilný. Diváci: 1150.
Sestava Liberce: Hauzr - Gebre Selassie, Kelič, Polák, Fleišman - Šural (82. Krystan), Bosančič, Janů, Breznaník - Rabušic (46. Rilke), Štajner (66. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Teplice - Karviná 1:0 (1:0)
Branka:
10. Lukáš. Rozhodčí: Lerch - Zlámal, Blažej. ČK: 79. Bolf (Karviná). Diváci: 1041.
Sestava Teplic: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Čajič (64. Matula), Vůch - Mahmutovič, Kerič (80. Jindráček). Trenér: Rada.