Jablonec bez Lafaty gól nedal. A prohrál s Teplicemi

31. 10. 2011 20:40
Svěřenci kouče Rady zvítězili v Jablonci 1:0
Fotbalisté Jablonce prohráli doma s Teplicemi.
Fotbalisté Jablonce prohráli doma s Teplicemi. | Foto: Lukáš Drštička

Jablonec - Dohrávka 12. kola fotbalové Gambrinus ligy jasně demonstrovala, že je kanonýr David Lafata pro Jablonec nepostradatelným hráčem.

Zraněný střelec čtrnácti gólů v sestavě chyběl a Jablonec na domácím hřišti podlehl Teplicím 0:1.

Rozhodující gól vstřelil čtvrt hodiny před koncem záložník Stožický. Svěřenci trenéra Rady tak po Liberci vyloupili stadion dalšího severočeského rivala.

Slavia pod Strakou opět vyhrála, Liberec smetl Žižkov
Náskok Sparty mizí. Samo se to neudělá, tvrdí Jarošík
Sparta doma opět dostala trojku. Tentokrát od Boleslavi
Plzeň v generálce na Barcelonu deklasovala Hradec 5:0

Jablonec nevyužil možnosti přiblížit se vedoucí Spartě na rozdíl pěti bodů a zůstává čtvrtý. Teplice poskočily z jedenáctého na deváté místo.

Hosté mohli v Jablonci vsadit na taktiku rychlých kontrů, oproti utkání se Spartou totiž mohli do sestavy zařadit balkánské rychlíky Keriče s Mahmutovičem.

V jabloneckém útoku se marně pral Lafatův náhradník Třešňák.

Utkání mělo od začátku slušné tempo, Mahmutovič ani domácí Piták své úvodní šance neproměnili. Neujala se ani hlavička Beneše a pokus Kovaříka, který se ocitl sám na malém vápně, mířil však vedle.

Ve druhé půli se činili oba brankáři, Špit vychytal Mahmutoviče i Ljevakoviče, Grigar zase přiváděl k zoufalství jablonecké fotbalisty.

Rozhodnutí nakonec přinesla 74. minuta. Míč ztratil Jarolím, rychlý brejk založil Stožický, posunul do křídla na Keriče, ten záložníkovi vrátil na malé vápno a Stožický z první snadno zakončil - 0:1.

Závěrečný tlak Jablonce byl spíše platonický, i když závar po němž zakončoval Piták vypadal velmi nebezpečně. Hosté nicméně hubené vítězství uhájili.

12. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 74. Stožický. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl. ŽK: Pavlík - Ljevakovič, Vondrášek, Mahmutovič. Diváci: 3130.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (78. Vaněk), Loučka, Kovařík - Piták, Jarolím - Třešňák (69. Vošahlík). Trenér: Komňacký.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Matula (52. Smejkal), Rosa - Siva, Ljevakovič - Kerič (84. Vůch), Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (90. Jindráček). Trenér: Rada.