29. 10. 2011 20:15
Sparta - Ml. Boleslav 0:3, Ostrava - Dukla 1:2
Marek Kulič přispěl k výhře dvěma góly
Marek Kulič přispěl k výhře dvěma góly | Foto: ČTK

Praha/Ostrava - Fotbalisté pražské Sparty prohráli podruhé v řadě na domácím hřišti 0:3, když po Liberci podlehli ve dvanáctém kole první ligy Mladé Boleslavi.

Dvěma góly se o to zasloužil kapitán Středočechů Marek Kulič, jednou se trefil jeho útočný parťák Jan Chramosta.

Mladoboleslavští se díky tomu posunuli na čtvrté místo před Liberec, bodově se navíc dotáhli na třetí Jablonec. Sparta naopak nevyužila šanci zvýšit šestibodový náskok na druhou Viktorii Plzeň.

Plzeň v generálce na Barcelonu deklasovala Hradec 5:0
Sparta díky Slepičkovi po 10 letech vyhrála v Teplicích

Letenským po většinu zápasu s Bolselaví chyběla kreativita poněkud matného Marka Matějovského, a zdaleka v nejlepší formě nebyl ani Leonard Kweuke.

Naopak Středočeši hráli velice organizovaně a zdálo se, že mají hru lídra soutěže dobře nastudovanou.

Václav Kadlec se tentokrát jako žolík neprosadil
Václav Kadlec se tentokrát jako žolík neprosadil | Foto: Jakub Šafránek

Výsledkem tak bylo několik úvodních šancí a dobrých střel Sparty, které ale poznenáhlu ustávaly až do chvíle, kdy se prosadil poprvé Kulič, jehož ránu ztečoval před přestávkou do vlastní branky Zápotočný.

Od tohoto momentu hra Letenských uvadala a publikum se stále častěji uchylovalo k pískotu. Ten ještě zesílil po brance nikým nehlídaného Chramosty z 61. minuty.

Po další minele v obraně a druhém gólu Marka Kuliče v závěru zápasu již zkřehlé tribuny raději začaly skandovat jméno sparťanským vedením zavrženého stopera Tomáš Řepky.

Hodně nevýrazná Sparta se alespoň ke korekci stavu nedostala. Stejně jako většinu zápasu ani v závěru utkání nedokázala po zemi přenést hru dopředu a nákopy na Kweukeho či centry ze stran většinou v pohodě pokryli Rolko s Johanou.

Baník opět prohrál, doma nestačil na Duklu

Další těsnou porážku si v sobotu připsal fotbalový Baník Ostrava. Předposlední tým soutěže po prohře 2:3 v Liberci nestačil doma na Duklu Praha, jíž podlehl 1:2.

Václav Svěrkoš se tentokrát neprosadil. I díky dobré práci Patrika Gedeona.
Václav Svěrkoš se tentokrát neprosadil. I díky dobré práci Patrika Gedeona. | Foto: Dalibor Sosna

Slezané přitom v utkání nebyli horším týmem, nicméně své příležitosti nevyužili, a tak všechny body bral nováček soutěže.

Dukla se do vedení dostala již ve třetí minutě, kdy se po chybě brankáře Pietrzkiewicze prosadil snadnou dorážkou Ivan Lietava. Jenže již o pět minut později bylo srovnáno. Po standardní situaci se z voleje prosadila posila Baníku ze Slavie Benjamin Vomáčka.

Poté měli šance hlavně domácí, především aktivní Svěrkoš, nicméně gólová radost vytryskla na durhé straně. Po samostatném úniku se z vítězného gólu radoval v 79. minutě Marek Hanousek.

Domácí se v závěrečném tlaku sice dočkali branky, ale ta nebyla pro ofsajd uznána, a tak zůstávají i přes zlepšené výkony nadále na předposledním místě tabulky. Dukla se zatím posunula na sedmou příčku před Slovácko.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)

Branky: 43. a 71. Kulič, 61. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták. ŽK: Vidlička, Hušek - Ščuk, Janíček. Diváci: 7307.
Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Mareš (62. Kadlec), Grajciar (68. Sionko), Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.
Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka - Zahustel (88. Řezníček), Kulič (86. Wojnar), Štohanzl (90. Kalina) - Chramosta. Trenér: Koubek.

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 9. Vomáčka - 3. Lietava, 79. Hanousek. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Pilný. ŽK: Vomáčka. Diváci: 3582.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Velner, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa, Vašenda (67. Ferenčík) - Poliaček, Greguš, Šenkeřík - Svěrkoš. Trenér: Malura.
Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger (90. Podrazký), Lietava (86. Mikula), Svatonský (39. Markovič). Trenér: Kozel.