Ibrahimovič a spol. porazili Lyon a už jsou první v lize

16. 12. 2012 23:11
Gólová radost Blaise Matuidiho.
Gólová radost Blaise Matuidiho. | Foto: Reuters

Paříž - Zápas o první místo ve francouzské lize vyhráli fotbalisté Paris St. Germain. Po domácím vítězství 1:0 nad Lyonem sesadili svého soupeře z čela tabulky a sami po 18. kole vedou díky nejlepšímu skóre. Lyon i třetí Marseille mají stejný počet bodů, na čtvrté místo se posunul Lorient.

Jediný gól zápasu padl v nastavení prvního poločasu, kdy rychlý protiútok domácího celku zakončil po centru kanonýra Zlatana Ibrahimovice hlavou Matuidi. Třetí porážku v ligovém ročníku pak už Olympique neodvrátil.

Francouzská fotbalová liga - 18. kolo:

Nancy - Bordeaux 1:1 (32. Bakar - 76. Saivet), St. Etienne - Lorient 0:2 (20. Aliadiére, 38. Traoré), Paris St. Germain - Lyon 1:0 (45.+1 Matuidi).

1. Paris St. Germain 18 10 5 3 33:12 35
2. Lyon 18 10 5 3 30:17 35
3. Marseille 18 11 2 5 23:20 35
4. Lorient 18 8 6 4 30:27 30
5. Nice 18 7 8 3 26:23 29
6. Rennes 18 9 2 7 25:22 29
7. Bordeaux 18 6 10 2 21:14 28
8. St. Etienne 18 7 6 5 24:13 27