Hotovo! Slavia už nečelí insolvenčnímu řízení, soud ho ukončil

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 10. 2015 15:45
Fotbalová Slavia už nečelí insolvenčnímu řízení. Poté, co dva jeho navrhovatelé, společnosti Online Services a Gamma Enterprises, své návrhy stáhli, soudkyně insolvenční řízení ukončila.
Fanoušci Slavie mohou být v klidu, hrozba insolvenčního řízení již byla definitivně zažehnána
Fanoušci Slavie mohou být v klidu, hrozba insolvenčního řízení již byla definitivně zažehnána | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Už je to definitivní, hrozba spojená s insolvenčním řízením, vedeným vůči fotbalové Slavii, už je kompletně zažehnána.

Soudkyně Michaela Wenzlová vydala usnesení, ve kterém insolvenční řízení, které běželo od června, zastavuje, neboť insolvenční navrhovatelé vzali své návrhy zpět.

Šlo o společnost Online Services, registrovanou na ostrově Samoa, a cateringovou firmu Gamma Enterprises. O stažení jejich insolvenčních návrhů jsme podrobně informovali zde.

Insolvenční hrozbu, se kterou četní věřitelé vyrukovali  proti Slavii v období, kdy ji vlastnil Aleš Řebíček, se podařilo zažehnat novým majitelům klubu, tedy českému podnikateli Jiřímu Šimáněmu a čínské skupině CEFC.

Tu ve vedení Slavie zastupuje Jaroslav Tvrdík, který už rozhodnutí soudu přivítal na Twitteru:"Insolvence skončila. Slavia je finančně silný a stabilní klub. O tom dnes pochybuje v ČR málokdo. S výjimkou mafie kolem pana Kusého."

Připomeňme, že na začátku celého příběhu byla pohledávka, kterou uplatňoval právě Zbyněk Kusý, někdejší Řebíčkův generální ředitel klubu. Ten část ze své pohledávky prodal společnosti Online Services se sídlem na Samoe.

Ta v červnu podala na Slavii insolvenční návrh. Příslušné řízení mělo dojít do klíčového bodu 15. září. V ten den se mělo rozhodovat, jestli klub začne řídit insolvenční správce.

"Já jsem původně do Slavie vstupovat nechtěl, ale musel jsem. Jinak by 15. září Slavia skončila," říká k tomu podnikatel Jiří Šimáně.

Přizval ke spolupráci čínskou společnost CEFC, kterou v Česku zastupuje Jaroslav Tvrdík. A nejenže od Aleše Řebíčka Slavii koupili, ale bleskově též vyřešili řadu předtím dlouho nesplácených závazků klubu.

Na to, aby splatili závazky po splatnosti vůči Městské části Praha 10 či řadě bývalých hráčů potřebovali zhruba 40 milionů korun (více zde). Zbývající pohledávky, uplatňované vůči ní, pak Slavia rozporovala, ale deklarovala zároveň soudu, že na jejím účtu deponovali noví vlastníci takové prostředky, že by klub případně byl schopen i tyto částky uhradit.

Pohledávky Online Services i Zbyňka Kusého v souhrnné výši zhruba 25 milionů Slavia nadále rozporuje, nicméně nejsou již předmětem a důvodem pro další vedení insolvenčního řízení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy