Fenin jde zpátky do Teplic. Dostal tam amatérskou smlouvu

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 4. 2014 10:40
Martin Fenin, jenž vyhořel na angažmá ve Slavii, získal nový kontrakt v "rodném" klubu FK Teplice. Sdělila to jeho zástupkyně Markéta Haindlová.
Martin Fenin, ještě v reprezentačním dresu. Nyní zkusí restartovat svou ligovou kariéru
Martin Fenin, ještě v reprezentačním dresu. Nyní zkusí restartovat svou ligovou kariéru | Foto: Reuters

Teplice -Zlobivý chlapec českého fotbalu jménem Martin Fenin se opět vrací na scénu. "Získal nový kontrakt v FK Teplice," říká Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů.

Právě tato organizace podle jejího výkladu útočníkovi pomohla nové angažmá získat.

"Ano, můžu potvrdit, že jsme Martinu Feninovi dali amatérskou smlouvu do léta. Pak se uvidí," říká ředitel teplického klubu František Hrdlička.

Ten se útočníkovy špatné pověsti neobává. "Každý z nás někdy udělal nějakou chybu. Dáme mu šanci pro restart. Kde jinde by měl dostat šanci než ve svém domovském klubu, kterému navíc před lety umožnil vydělat velké peníze," připomíná Hrdlička 120 milionů korun, které v prosinci 2007 vyplatil za Fenina bundesligový Eintracht Frankfurt nad Mohanem.

"Jsem strašně rád, že mě trenér Ščasný a ředitel Hrdlička vzali zpátky domů, abych se tu mohl připravovat. Pan Hrdlička mě zná ze všech lidí na Stínadlech nejvíc. Přesně ví, co jsem za člověka. Jestli si mě někdo v Teplicích pohlídá, tak právě on. Nikdy jsem s ním neměl problém, nemám důvod ho zklamat," řekl pro Teplický deník sám Fenin.

Gól ve finále, pak pád z okna

Fenin svou kariéru právě v Teplicích nastartoval. Zazářil na MS "20" v roce 2007 v Kanadě, kdy vstřelil i branku v prohraném finále s Argentinou.

Následně získal angažmá v bundesligovém Frankfurtu, kde se sice uvedl hattrickem, ale posléze šla jeho výkonnost dolů a ze sestavy se vytrácel.

Později přiznal, že z toho měl psychické problémy. A že pod vlivem antidepresiv vypadl z okna.

Následovalo léčení těla i ducha a nepříliš vyvedený pokus o restart kariéry v Cottbusu. Další pokus pak přišel ve Slavii.

Ani tady ale Fenin nesplnil očekávání a klub se rozhodl s útočníkem předčasně rozvázat smlouvu. Argumentoval mimo jiné trestním stíháním fotbalisty (ukradený mobil) a jeho špatnou životosprávou.

Pomohly mu hráčské odbory

Nakonec došlo mezi Slavií a Feninem ke smírnému narovnání, už v těchto jednáních Fenina zastupovala Markéta Haindlová, prezidentka ČAFH, jakýchsi fotbalových odborů.

Fenin pak absolvoval operaci slepého střeva, i kvůli tomu padlo jeho rozjednané angažmá ve Znojmě.

"Nyní Martin získal nový kontrakt v FK Teplice a už delší dobu pracuje na tom, aby se vrátil do formy. Jsme rádi, že se i s přispěním naší asociace podařilo jeho složitou situaci vyřešit. Přejeme mu, aby se mu podařilo jeho kariéru znovu nastartovat tím správným směrem,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Hrdlička se neobává, že by Fenin rozložil v Teplicích kabinu. "Všechno to děláme po konzultaci s trenérem Ščasným, je na něm, aby si kabinu ohlídal. Stejně tak je jenom na něm, jestli Martin Fenin na jaře v teplickém dresu v lize naskočí, nebo ne."

Ani trestní stíhání, které je proti Feninovi vedeno kvůli tomu, že měl po hádce v centru Prahy sebrat jinému mladíkovi mobilní telefon, Hrdličkovi vrásky nedělá. "Obviněný je dneska kdekdo, to si musí vyřešit sám. Martin asi v životě nějaké chyby udělal, ale je ještě mladý. Dáme mu šanci ty věci napravit."

 

Právě se děje

Další zprávy