Fenin o Slavii: Jdu sem s pokorou, ne že dám hned 20 gólů

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 1. 2013 13:18
Útočník Martin Fenin přichází do pražské Slavie s pokorou a s chutí opět restartovat svou kariéru. Na reprezentaci zatím vůbec nemyslí.
Martin Fenin už v dresu Slavie
Martin Fenin už v dresu Slavie | Foto: ČTK

Praha - Hlavně pomoci klubu a týmu dostat se zpět na výsluní. To je věta, kterou novinářům nejčastěji opakoval na tiskové konferenci fotbalový útočník Martin Fenin, který na ní zároveň podepsal smlouvu s pražskou Slavií.

Po neúspěšné štaci v německém Frankufurtu a Chotěbuzi se vrací zpět do české nejvyšší soutěže po pěti letech. "Jdu sem s pokorou, chci se dostat zpět do herní pohody pomoci tak Slavii do vyšších pater tabulky, protože tam podle mě patří," prohlásil po podepsání smlouvy Martin Fenin.

"Jsem rád, že se to konečně dotáhlo. Nebylo to pro mě jednoduché. V Chotěbuzi jsem půl roku vlastně jen trénoval. Teď jsem nabuzený a těším se na novou výzvu," pokračuje dál útočník.

Do přípravy se Fenin zapojí ve čtvrtek, podle jeho slov, ale žádný problém mít nebude, má prý natrénováno. "Od 4. ledna trénuju sám dvoufázově, takže na tom budu stejně jako kluci. Akorát jsem přišel o soustředění na horách a to já stejně moc nemusím. Nemám rád běžky," dodala s úsměvem nová akvizice Slavie.

Fenin:Jsem Tepličák a vždycky budu

O tom, že teď bude blíže reprezentační pozvánce, nechce raději mluvit. "O reprezentaci teď vůbec nepřemýšlím. Jdu sem s pokorou, nemyslím si, že dám hned 20 gólů a zase půjdu někam ven. Chci hlavně pomoci týmu," uvedl Fenin.

Zároveň ale pětadvacetiletý fotbalista přiznal, že angažmá ve Slavii bere jako novou šanci. "Potřebuji se dostat zpět do herní pohody. Slavie je ambiciózní klub a myslím, že bude pro mě tím nejlepším."

Naposledy Fenin působil v Teplicích, s vedením tohoto klubu se prý také setkal, ale přesto dal přednost Pražanům. "Jsem Tepličák a vždycky budu. Pro Slavii ale rozhodlo to, že se mnou dlouho intenzivně jednala a že si myslím, že právě ona je pro mě tím klubem, ve kterém teď potřebuju hrát."

Kusý: Angažování Martina nebyla náhoda

Přestup z Německa s sebou nese i nutnost stěhování se do Prahy, zatím tu ale bude bydlet sám. "Přítelkyně ještě dělá v Německu zkoušky, takže jsme domluvení, že za mnou přijede hned, jak si dodělá školu."

To, na jak dlouho se Fenin Slavii upsal, nechtěl sdělit ani její generální ředitel Zbyněk Kusý. "Dohodli jsme se, že délku kontraktu oznamovat nebudeme. Můžu ale říct, že je více než na dva roky," naznačil Kusý.

Také prozradil, že o Feninovi přemýšleli už dlouho. "Není to žádný ukvapený nebo náhodný transfer. Martina jsme sledovali zhruba od září 2012, několikrát jsme se s ním sešli, byli jsme se na něj podívat i v Německu. Věříme, že on je právě tím hráčem, který nám pomůže vyhrávat," prohlásil generální ředitel Slavie.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Olympijský vítěz Krpálek kvůli covidu přijde o turnaj v Budapešti

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek měl před odjezdem na turnaj v Budapešti pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. O první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií tak přijde.

Podobně jako při jiných mezinárodních sportovních akcích této doby jsou testy před startem povinné. Krpálek neprošel. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly že jsem pozitivní na covid," uvedl. Bylo mu to líto. "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti," posteskl si.

Minulý týden se vzhledem k uzavřeným vnitřním sportovištím v Česku vydal na kemp do Polska do Zakopaného. Formu ale nebude teď moci prodat, protože kvůli nákaze musí do izolace. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," doplnil.

Evropský šampionát by se měl v Praze uskutečnit od 19. do 21. listopadu. Pořadatelé navzdory aktuální dramatické epidemiologické situaci v Česku v jeho konání doufají. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," uvedl v pondělí pro web iSport.cz předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

V Budapešti by se při Krpálkově absenci mělo představit sedm českých reprezentantů, šest mužů a Renata Zachová.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy