Fenin na dlažbě. Po Slavii chce miliony, najal si Haindlovou

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 2. 2014 16:20
Slavia vypověděla útočníku Martinu Feninovi smlouvu. Ten si proti ní najal advokátku Markétu Haindlovou
Martin Fenin poslední dobou mnoho důvodů k úsměvům nemá
Martin Fenin poslední dobou mnoho důvodů k úsměvům nemá | Foto: ČTK

Praha - Martin Fenin už není hráčem pražské Slavie. Klub mu vypověděl smlouvu pro hrubé porušování disciplíny, z druhé strany kontrakt vypověděl i hráč, s odůvodněním, že mu Slavia tři měsíce neplatila.

Původní Feninův kontrakt se Slavií měl přitom vypršet až v létě 2015.

Generální manažer Slavie Jaromír Šeterle se k informacím deníku Aktuálně.cz odmítl vyjádřit a odkázal ho na úterní tiskovou konferenci klubu před jarní částí sezony.

Skutečnost, že Fenin už není hráčem Slavie, ale potvrdila Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů, která jako advokátka Fenina zastupuje.

"Slavia dluží Martinu Feninovi peníze, tu částku nebudu specifikovat, ale už jsme ten případ předali sboru rozhodců," potvrdila zaslání podnětu, který by měl na půdoě Fotbalové asociace ČR odstartovat arbitrážní řízení.

Přitížila mu kauza telefon

Někdejší velký talent českého fotbalu Martin Fenin si ve Slavii prožil nepříliš šťastný rok. Naděje, že se jeho kariéra restartuje, se nenaplnily.

Fenin se nedostal do dobré formy. "Stále ho brzdily nějaké zdravotní problémy," konstatoval v prosinci trenér Miroslav Koubek.

Spekulace o Feninově divočejším nočním životě podtrhla skutečnost, že je proti němu vedeno trestní stíhání. Fenin měl mladíkovi, jehož totožnost redakce zná, sebrat mobilní telefon.

Fenin tvrdí, že si ho mladík fotil v restauraci, což mu bylo nepříjemné, druhá strana vypráví jiný příběh: o tom, jak se Fenin úplně namol potácel Pařížskou ulicí a vrážel do lidí, načež mezi nimi došlo k hádce a zcizení telefonu.

Právě o probíhající trestní stíhání Slavia svoje jednostranné vypovězení Feninovy smlouvy podle informací Aktuálně.cz opírá.

Feninovi se zase podle všeho nelíbí, že v posledních měsících nedostával buď žádnou, nebo poloviční výplatu.

Ta mu měla být ze 150 000 korun měsíčně snížena zhruba na polovinu, a to na základě dodatku smlouvy, který domlouval se Slavií Feninův agent Viktor Kolář ze Sport Investu. Ovšem hráč na dodatek nepřistoupil a smlouva podle Koláře nikdy nevstoupila v platnost.

I agentura Sport Invest už ale mezitím s Feninem ukončila spolupráci.

Znojmo pozoruje situaci

Zájem o spolupráci s Feninem projevoval ligový nováček ze Znojma. "Čekáme, jak si Martin vyřídí své věci se Slavií," řekl minulý týden Michal Sobota, sportovní ředitel 1. SC Znojmo.

V roce 2007 vstřelil Martin Fenin v českém dresu gól Argentině ve finále MS "20" v Kanadě. Teplický talent se propracoval i do reprezentačního A-týmu a získal angažmá v bundesligovém Frankfurtu.

Jeho kariéra se ale zkomplikovala, když vypadnul z okna svého bytu. A to pod vlivem prášků, které bral na deprese.

Na to, jestli se srovná po fyzické i psychické stránce čekali v Cottbusu a posléze i ve Slavii. Nestalo se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy