Fenin dostal nabídku od ligového nováčka Znojma

ČTK ČTK
23. 1. 2014 11:06
Bývalý fotbalový reprezentant Martin Fenin by mohl odejít z pražské Slavie do Znojma
Martin Fenin.
Martin Fenin. | Foto: ČTK

Znojmo - Bývalý fotbalový reprezentant Martin Fenin by mohl odejít z pražské Slavie do Znojma. Trenér nováčka první ligy Leoš Kalvoda přiznal, že trápícímu se útočníkovi dal nabídku, na kterou by měl do konce týdne dostat odpověď.

"Kontaktoval jsem Martina Fenina, ale on má i jiné nabídky. Stále hledáme k Vašíčkovi útočníka, protože za něj nemáme v případě zranění náhradu. Martin mi má na konci týdne volat. Můžeme mu nabídnout, že by se u nás mohl nastartovat," řekl Kalvoda na internetových stránkách Znojma.

Šestadvacetiletý Fenin přišel do Slavie loni v lednu po pětiletém nepovedeném angažmá v Německu restartovat kariéru, ale ve 12 ligových utkáních ani jednou neskóroval a i kvůli zranění vypadl z prvního týmu. Za áčko zasáhl na podzim jen do pěti zápasů, jinak také působil v třetiligové rezervě.

Vršovický klub se v zimě s šestnáctinásobným reprezentantem nedohodl na předčasném ukončení smlouvy a pro jarní část ho přeřadil do juniorky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy