Fotbalový záložník Rada přestoupil do Mladé Boleslavi

ČTK ČTK
3. 7. 2015 12:05
Osmadvacetiletý středopolař podepsal podle klubových internetových stránek s účastníkem kvalifikace Evropské ligy pětiletou smlouvu.
Jakub Rada
Jakub Rada | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Fotbalový záložník Jakub Rada definitivně přestoupil z Bohemians 1905 do Mladé Boleslavi. Osmadvacetiletý středopolař podepsal podle klubových internetových stránek s účastníkem kvalifikace Evropské ligy pětiletou smlouvu.

Rada patřil v uplynulé sezoně k nejlepším záložníkům první ligy. Mladá Boleslav o něj stála už v zimní přestávce, ale s "klokany" se dohodla až nyní. Rada se už v červnu zapojil do přípravy Mladé Boleslavi a za středočeský klub odehrál několik duelů.

Po útočníkovi Milanu Barošovi je druhou výraznou posilou čtvrtého klubu minulé ligové sezony, který se chystá na 2. předkolo Evropské ligy. "Ve spojitosti s příchodem Milana Baroše i v angažování Jakuba Rady vidím potřebné parametry ke zkvalitnění naší hry v domácí lize a zvýšení ambicí v bojích o Evropskou ligu," prohlásil prezident klubu Josef Dufek.

Rada odehrál za Bohemians poslední dvě sezony a v té uplynulé nastoupil ve všech 30 kolech s bilancí pěti branek. Jeden ligový start si odchovanec pražské Sparty připsal i za Kladno. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 59 utkání a vstřelil osm gólů.

 

Právě se děje

Další zprávy