Vacek odešel ze Sparty na hostování do Piastu Gliwice

Podívejte se na letní pohyby v kádru Sparty
Sparťanský kouč Zdeněk Ščasný ví na začátku přípravy na novou sezonu, že jisté má zatím čtyři úplně nové posily. Další hráči se vracejí z hostování, včetně Josefa Hušbauera z Cagliari. A jiní jsou ve Spartě zatím jen na testech.
Ze svého působení v Teplicích trenér Ščasný dobře zná Francise Litsingiho. Tomu na severu Čech skončila smlouva. Reprezentant Konga zatím v Synot lize nastřílel 27 gólů. Ščasný u něj oceňuje jeho univerzálnost, tedy schopnost hrát hned na několika místech v sestavě.
Místo pravého obránce, které se uvolnilo po odchodu Pavla Kadeřábka by měl zaujmout 29letý Němec Markus Steinhöfer. Jak se zmínil, Spartu mu doporučil Radek Kováč, se kterým se zná z Basileje.
V přepočtu 18 milionů korun měl údajně stát hrotový útočník Kehind Fatai z Nigérie.  Je mu 25 let, v Astře Giurgiu dal v uplynulé sezoně v 21 ligových zápasech 7 gólů a na Spartě dostal smlouvu na tři roky.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
30. 6. 2015 10:44
V desátém týmu uplynulé sezony polské ligy ho povede český trenér Radoslav Látal. Pražský klub o Vackově odchodu z Letné informoval na svých internetových stránkách.

Gliwice - Fotbalový záložník Kamil Vacek zamířil z pražské Sparty na roční hostování s opcí do Piastu Gliwice. V desátém týmu uplynulé sezony polské ligy ho povede český trenér Radoslav Látal. Pražský klub o Vackově odchodu z Letné informoval na svých internetových stránkách.

Osmadvacetiletý středopolař v jarní sezoně hostoval v Mladé Boleslavi, které pomohl ke čtvrtému místu v ligové tabulce a postupu do kvalifikace Evropské ligy. Na podzim hrál Vacek za Spartu, ale do základní sestavy se neprosadil.

V Piastu si Vacek vyzkouší třetí zahraniční angažmá. V letech 2006 až 2007 působil v německém Bielefeldu, odkud zamířil do Sparty, mezi roky 2011 až 2013 oblékal dres italského Chieva Verona.

Poté se vrátil do Sparty, ale do někdejší formy už se na Letné nedostal a většinou byl střídajícím hráčem. Českou nejvyšší soutěž hrál i za Olomouc, na kontě má také šest startů za reprezentaci.

 

Právě se děje

Další zprávy