Šuralův pomníček na Letné uctili také zástupci Slavie, vzpomínalo se i v Turecku

Jakub Zuzánek yac Jakub Zuzánek, yac
30. 4. 2019 10:56
Pod tribunou letenského fotbalového stadionu vznikl pomníček na uctění památky Josefa Šurala. Někdejší kapitán Sparty tragicky skonal v noci na pondělí.
Podívejte se na záběry z pietního místa z úterního rána. | Video: Jakub Zuzánek

Osmadvacetiletý Šural, který od zimy působil v tureckém Alanyasporu, zemřel při autonehodě cestou z nedělního zápasu na hřišti Kayserisporu.

Jeho tragická smrt vyvolala vlnu soustrasti na sociálních sítích, kde čest jeho památce mimo jiných vyjádřili například Petr Čech, Iker Casillas, nebo katalánská Barcelona.

Už v pondělí odpoledne pak fotbalová Sparta, kde Šural dlouho působil, vytvořila na svém stadionu pietní místo, kde si mohou fanoušci bývalého kapitána připomenout.

Kromě množství svíček se na místě objevil i červenobílý věnec, který na místo poslala Slavia. "Rivalita stranou, obrovská tragédie. Odpočívej v pokoji. Soustrast pozůstalým," napsal na Twitter Jaroslav Tvrdík.

Obdobné pietní místo vzniklo také v turecké Alanyii, kde Šural posledního půl roku působil. Na Šurala se také vzpomínalo ve večerních zápasech turecké ligy.

Před duelem Konyasporu s Galatasarayem vyběhli na plochu fotbalisté obou týmů s obřím bannerem, na němž byl vedle Šuralovy fotografie nápis "Alanyaspore, jsme s tebou". Cedule se stejným nápisem měla i řada fanoušků v hledišti. V utkání Malatyaspor - Kasimpasa si zase několik hráčů domácího celku při rozcvičování obléklo tričko s portrétem českého reprezentanta.

Takto se vzpomíná na libereckém stadionu U Nisy, kde strávil Šural podstatnou část kariéry.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy