Neposunuli jsme se ani o milimetr. Nároďák už je každému ukradený, zlobí se Vízek

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 9. 2018 6:22
Ještě druhý den po blamáži v Rusku (1:5) se v Ladislavu Vízkovi vařila krev. "Je to nejhorší období, jaké jsem kdy zažil," čílí se olympijský vítěz.
Ladislav Vízek.
Ladislav Vízek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - S Karlem Jarolímem ho pojí přátelské vztahy, přesto Ladislav Vízek přijal zprávu o koučově konci u reprezentace s pochopením. "Karel není špatný trenér, ale nějak se mu to nepovedlo. Za ty dva roky se reprezentace bohužel neposunula ani o milimetr, spíš to šlo všechno dolů," říká Vízek.

Ovšem minimálně stejnou odpovědnost prý nese manažer Jaromír Šeterle, který po utkání v Rusku ve funkci generálního manažera A-týmu také skončil.

"Ten mně pil krev nejvíc," zlobí se bývalý internacionál. "Na Strahově pobíral nehorázný plat, kromě áčka měl na starosti ještě jednadvacítku. Ta vypadla, áčko je zoufalé. A měl takové peníze, že se o tom stydím mluvit. Karel se tam alespoň nehnal, byl oslovený a pod tlakem odešel sám," naráží Vízek na fakt, že Šeterleho výplata za obě funkce se blížila 300 000 korunám měsíčně.

Působení Šeterleho u národního týmu je podle Vízka ukázkou klientelismu, kterým je vedení fotbalové federace prorostlé. "Takhle to tam nahoře, na Strahově chodí, takhle si to tam dělají jeden pro druhého. Fotbal nejde dobrým směrem. Je to nejhorší období, jaké jsem zažil. A pozor, trvá to dva roky," dodává člen Klubu ligových kanonýrů.

A připomíná nucený odchod Michala Bílka, který byl odejit rok poté, co český tým dotáhl do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2012. "Michal byl odvařený médii. Ten nevycházel ven, jak se styděl. A vidíte, jakou nyní zažívá satisfakci."  

Pro Vízka by byl ideálním řešením Ivan Hašek, jenže jeho angažmá je krajně nepravděpodobné. "Vedení federace obsazuje důležité funkce velmi podivně. Podívejte se na Pepu Chovance - je šéfem rozhodčích, což nikdy nedělal. A zrovna jeho bych si teď možná i dokázal představit jako trenéra národního týmu, autoritativní člověk jako on by měl větší šanci dát ten ansámbl dohromady," zamyslí se.

Ze současného stavu fotbalu je zničený. Vadí mu, že fanoušci reprezentaci už tolik neřeší, špatnými výsledky se netrápí. Národní tým začíná být většině lidí ukradený. Český fotbal vedený Romanem Berbrem ztrácí poslední zbytky kreditu.

"Teď jde jen o to, aby ještě na Karlově mostě nepotkali Stramaccioniho a nedali to jemu. Ten fantom je prý ještě v Praze, tuhle ho viděli na Karláku. Berbr napsal, že má svůj plán B, tak jen aby něco na svazu neprovedli," usměje se Vízek, ale vzápětí se vrátí do nasupené polohy. "Já už si z toho taky dělám legraci, ale přitom je to hrozně tvrdý…"

 

Právě se děje

před 48 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy