Neposunuli jsme se ani o milimetr. Nároďák už je každému ukradený, zlobí se Vízek

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 9. 2018 6:22
Ještě druhý den po blamáži v Rusku (1:5) se v Ladislavu Vízkovi vařila krev. "Je to nejhorší období, jaké jsem kdy zažil," čílí se olympijský vítěz.
Ladislav Vízek.
Ladislav Vízek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - S Karlem Jarolímem ho pojí přátelské vztahy, přesto Ladislav Vízek přijal zprávu o koučově konci u reprezentace s pochopením. "Karel není špatný trenér, ale nějak se mu to nepovedlo. Za ty dva roky se reprezentace bohužel neposunula ani o milimetr, spíš to šlo všechno dolů," říká Vízek.

Ovšem minimálně stejnou odpovědnost prý nese manažer Jaromír Šeterle, který po utkání v Rusku ve funkci generálního manažera A-týmu také skončil.

"Ten mně pil krev nejvíc," zlobí se bývalý internacionál. "Na Strahově pobíral nehorázný plat, kromě áčka měl na starosti ještě jednadvacítku. Ta vypadla, áčko je zoufalé. A měl takové peníze, že se o tom stydím mluvit. Karel se tam alespoň nehnal, byl oslovený a pod tlakem odešel sám," naráží Vízek na fakt, že Šeterleho výplata za obě funkce se blížila 300 000 korunám měsíčně.

Působení Šeterleho u národního týmu je podle Vízka ukázkou klientelismu, kterým je vedení fotbalové federace prorostlé. "Takhle to tam nahoře, na Strahově chodí, takhle si to tam dělají jeden pro druhého. Fotbal nejde dobrým směrem. Je to nejhorší období, jaké jsem zažil. A pozor, trvá to dva roky," dodává člen Klubu ligových kanonýrů.

A připomíná nucený odchod Michala Bílka, který byl odejit rok poté, co český tým dotáhl do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2012. "Michal byl odvařený médii. Ten nevycházel ven, jak se styděl. A vidíte, jakou nyní zažívá satisfakci."  

Pro Vízka by byl ideálním řešením Ivan Hašek, jenže jeho angažmá je krajně nepravděpodobné. "Vedení federace obsazuje důležité funkce velmi podivně. Podívejte se na Pepu Chovance - je šéfem rozhodčích, což nikdy nedělal. A zrovna jeho bych si teď možná i dokázal představit jako trenéra národního týmu, autoritativní člověk jako on by měl větší šanci dát ten ansámbl dohromady," zamyslí se.

Ze současného stavu fotbalu je zničený. Vadí mu, že fanoušci reprezentaci už tolik neřeší, špatnými výsledky se netrápí. Národní tým začíná být většině lidí ukradený. Český fotbal vedený Romanem Berbrem ztrácí poslední zbytky kreditu.

"Teď jde jen o to, aby ještě na Karlově mostě nepotkali Stramaccioniho a nedali to jemu. Ten fantom je prý ještě v Praze, tuhle ho viděli na Karláku. Berbr napsal, že má svůj plán B, tak jen aby něco na svazu neprovedli," usměje se Vízek, ale vzápětí se vrátí do nasupené polohy. "Já už si z toho taky dělám legraci, ale přitom je to hrozně tvrdý…"

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy