Fotbalistky zakončily kvalifikaci ME prohrou 1:3 v Itálii

20. 9. 2016 21:32
České fotbalistky na závěr kvalifikace mistrovství Evropy prohrály v Itálii 1:3. Už před zápasem měly jistotu, že obsadí třetí místo ve skupině a na šampionát nepostoupí. O jediný český gól se postarala Lucie Voňková.
Italky slaví vítězství nad ČR
Italky slaví vítězství nad ČR | Foto: ČTK

Češky přišly o šanci bojovat alespoň o baráž předchozí remízou v Severním Irsku. Italky měly před zápasem pětibodový náskok a nemohly o druhé místo přijít ani v případě prohry.

Tu však nedovolily. Už v 6. minutě se prosadila domácí útočnice Maurová. Voňková sice svým třetím gólem v kvalifikaci rychle srovnala, jenže už minutu nato Maurová znovu zařídila Itálii vedení. Svěřenkyně trenéra Stanislava Krejčíka už neměly odpověď a prohrály.