Covid v reprezentaci. I přes jeden pozitivní test fotbalisté do Bratislavy odletí

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 9. 2020 13:57
Jeden ze členů širšího realizačního týmu české fotbalové reprezentace měl pozitivní test na covid-19.
Češi slaví po utkání kvalifikace ME 2020 Česko - Anglie
Češi slaví po utkání kvalifikace ME 2020 Česko - Anglie | Foto: Milan Kammermayer

Mužstvo absolvovalo kontrolní odběry a všichni včetně trenérů jsou negativní. Výprava neodletí k pátečnímu úvodnímu utkání Ligy národů na Slovensku dnes, ale až ve čtvrtek. Informoval o tom tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

O pozitivním nálezu v reprezentaci jako první informoval server iSport.cz. "Můžeme potvrdit jeden pozitivní test ze skupiny širšího realizačního týmu. Pozitivně testovaná osoba ihned opustila hotel a nastoupila do karantény," uvedl Šedivý.

"Zároveň v komunikaci s příslušnou hygienickou stanicí došlo k přetestování hráčů a realizačního týmu, všechny výsledky testů jsou negativní. V důsledku dnes probíhajících testů se odlet na Slovensko posouvá na čtvrtek," dodal tiskový mluvčí.

Národní tým se sešel v pondělí v poledne v Praze a kvůli koronavirové pandemii je ve speciálním režimu prakticky izolován od okolí. Hráči například mají na hotelu vlastní patro i vstup, bydlí na pokojích po jednom a cestují k tréninkům dvěma autobusy.

Před srazem měli hráči i realizační tým všechny testy negativní. V úterý národní celek absolvoval povinné odběry nařízené Evropskou fotbalovou unií (UEFA) a nákaza se objevila u jednoho z členů širšího realizačního týmu. Jelikož ale měli všichni ostatní dnešní kontrolní test v pořádku, nemělo by být utkání na Slovensku ohroženo.

Pátečním zápasem v Bratislavě reprezentanti vstoupí do druhého ročníku Ligy národů, v pondělí se pak představí v domácím duelu v Olomouci proti Skotsku.

Výskyt koronaviru v reprezentaci vystrašil pražskou Slavii, která má v národním celku hned osm hráčů a na konci září ji čeká v závěrečném 4. předkole Ligy mistrů boj o základní skupinu.

"Dnes odpoledne budeme jednat o situaci v reprezentačním týmu s vedením Fotbalové asociace ČR," uvedl na sociální síti twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

 

Právě se děje

Další zprávy