Coufalovo tělo řeklo stop. Hrál osmnáct měsíců bez pauzy, zní z West Hamu

Sport Sport
13. 10. 2021 11:03
Českému národnímu týmu v posledním kvalifikačním bloku chyběl Vladimír Coufal. Opora reprezentace a londýnského West Hamu se potýkala nejen se zraněním, ale především s únavou způsobenou dlouhodobě náročným programem.
Vladimír Coufal.
Vladimír Coufal. | Foto: Reuters

Oficiálním důvodem Coufalovy neúčasti v reprezentačních duelech byly zdravotní problémy, on sám ani jeho klub už ale podle kusých indicií z Anglie nechtěli dále prodlužovat intenzivní dlouhodobé zatížení, které stále více přitahovalo možnost vážnějšího zranění.

Coufal kvůli potížím neodehrál zápas Evropské ligy proti Rapidu Vídeň předminulý čtvrtek, o pár dní později už ale opět odmakal devadesát minut v Premier League proti Brentfordu.

Krátce poté se devětadvacetiletý pravý obránce omluvil z reprezentačních povinností.

Obvykle dobře informovaný server Claret and Hugh citoval utajený zdroj přímo z klubu: "Coufalovo tělo prostě řeklo stop, potřebovalo pauzu. Hrál bez přestávky osmnáct měsíců. Bolest už cítil celé týdny."

Coufal je od svého příchodu do Anglie na začátku října minulého roku nepostradatelným členem základní sestavy, předtím měl stejně pevnou pozici v pražské Slavii.

Tým si bez něj nedokázal představit ani kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý, který řízného beka vehementně zařazoval do základu i v přátelských a méně podstatných duelech.

Únava a drobné zdravotní indispozice se začaly projevovat na Coufalových výkonech a West Ham nyní doufá, že jej dvoutýdenní pauza vrátí do nejlepší formy, která z něj udělala jednoho z nejlépe hodnocených krajních obránců nejvyšší anglické soutěže.

Hammers se po reprezentační přestávce vracejí do kolotoče Premier League. V neděli je čeká těžký duel v Goodison Parku proti domácímu Evertonu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla meziročně o 1,7 procenta

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 1,7 procenta. Mezičtvrtletně naopak klesla o 0,2 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu, který v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Oproti předběžnému odhadu ze začátku listopadu se výsledky ekonomiky zlepšily. Původně úřad uváděl, že meziroční růst hrubého domácího produktu činil ve třetím čtvrtletí 1,6 procenta a meziroční pokles 0,4 procenta.

Meziroční růst HDP podpořila podle statistiků hlavně zahraniční poptávka a tvorba hrubého fixního kapitálu. Negativní vliv měly na ekonomiku výdaje na spotřebu domácností. "Na straně poptávky byla ve třetím čtvrtletí hlavním faktorem mezičtvrtletního poklesu HDP domácí poptávka. Snížily se zejména výdaje na konečnou spotřebu domácností. Zahraniční poptávka měla pozitivní vliv," uvedl ředitel odboru národních účtů Českého statistického úřadu Vladimír Kermiet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy