Fotbalová Parma vyhlásila bankrot a čeká ji likvidace

ČTK ČTK
22. 6. 2015 18:03
Dluhy klubu jsou tak velké, že likvidace byla jediným možným vyústěním. Bývalý vítěz evropských pohárů se bude o nový restart pokoušet ve čtvrté amatérské lize.
Antonio Nocerino v dresu Parmy
Antonio Nocerino v dresu Parmy | Foto: Reuters

Parma - Italský fotbalový klub FC Parma nenašel do dnešní stanovené lhůty kupce a čeká ho likvidace. Někdejší slavný tým, který soud poslal kvůli finančním problémům už v březnu pod nucenou správu, tak může doufat v nejlepším případě v nový začátek ve čtvrté amatérské lize, ovšem už pod novým názvem.

Parma, která v 90. letech minulého století vyhrála dvakrát Pohár UEFA a jednou Pohár vítězů pohárů, skončila v uplynulé sezoně nejvyšší italské ligy poslední a sestoupila. K registraci do Serie B ale potřebovala najít nového investora, který by převzal dluhy ve výši 22,6 milionu eur. To se však nepodařilo.

O záchranu klubu bojovali i fotbalisté, kteří se vzdali dlužných výplat a byli ochotní jednat o nových nižších smlouvách, aby umožnili finančně zdecimovanému klubu nový start. Sezonu Serie A mohla Parma dokončit pouze díky záchrannému fondu, který vytvořila ostatní mužstva.

O nucené správě rozhodl italský soud v polovině března poté, co byl zatčen majitel klubu Giampietra Manentiho, jehož dluhy dosahují hranice sto milionů eur. Funkcionář, který koupil strádající celek v únoru a byl už jeho třetím majitelem v sezoně, čelí obvinění z praní špinavých peněz, zpronevěry a využívání nezákonných finančních toků.

Za Parmu dříve nastupovali například hráči jako Gianluigi Buffon, Lilian Thuram nebo Dino Baggio. V minulosti jej jako trenér vedl i čech Zdeněk Zeman.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy