Zeman bude trénovat nováčka švýcarské ligy Lugano

ČTK ČTK
15. 6. 2015 22:25
Český trenér Zdeněk Zeman povede nováčka švýcarské ligy FC Lugano.
Zdeněk Zeman.
Zdeněk Zeman. | Foto: Aktuálně.cz

Lugano (Švýcarsko) - Český trenér Zdeněk Zeman povede nováčka švýcarské ligy FC Lugano. Osmašedesátiletý kouč byl bez angažmá od dubna, kdy podruhé v sezoně skončil u fotbalistů Cagliari. Detaily kontraktu by měl dojednat na středeční schůzce v Luganu, klub o tom informoval na svém webu.

Vyznavač ofenzivního fotbalu strávil většinu kariéry v Itálii, kde trénoval římské kluby AS a Lazio, Parmu, Neapol, Lecce, Brescii nebo Pescaru. Mimo Apeninský poloostrov dosud Zeman vedl Fenerbahce Istanbul a Crvenou Zvezdu Bělehrad.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy