Fotbalista Hora bude z Plzně hostovat v Bohemians Praha 1905

ČTK ČTK
8. 8. 2013 10:28
Fotbalista Jakub Hora odchází z Plzně na hostování do konce sezony do Bohemians Praha 1905
Jakub Hora v dresu Plzně.
Jakub Hora v dresu Plzně. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalista Jakub Hora odchází z Plzně na hostování do konce sezony do Bohemians Praha 1905. Vedení prvoligového nováčka tak vyřešilo nedostatek ofenzivních hráčů.

Dvaadvacetiletý útočník či ofenzivní záložník je v Plzni od července 2011. Celkem za Viktorii odehrál 33 ligových zápasů. Na jaře hostoval v Českých Budějovicích a i v nové sezoně by v kádru ligového mistra nedostal tolik prostoru, proto mu bylo umožněno hrát ve Vršovicích.

"Jakub je hráč s velkou fotbalovou perspektivou, se kterým ve Viktorii do budoucna nadále pevně počítáme. V realitě velké konkurence na ofenzivních postech by však v této chvíli nedostával v Plzni tolik herních příležitostí. Při volbě jeho působiště pro nadcházející období jsme přihlédli jednak k přání samotného hráče, jednak k velkému zájmu ze strany Bohemians 1905," řekl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy