FAČR odškodnila firmu Chance v mimosoudním vyrovnání

ČTK ČTK
17. 2. 2015 8:27
Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy.
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy. Zároveň se FAČR musí omluvit. Problém vznikl ve chvíli, kdy se titulárním partnerem první fotbalové ligy stala společnost Synot, která má rovněž v portfoliu sázkovou činnost. O sporu informuje v dnešním vydání Mladá Fronta Dnes.

Loni v létě se fotbalová liga přejmenovala z Gambrinus ligy na Synot ligu. Tím však mělo dojít k porušení dlouhodobé smlouvy, kterou uzavřely FAČR a Chance v roce 2013. Dceřiná společnost firmy Tipsport totiž podle dlouhodobé smlouvy má mít exkluzivitu a žádná jiná sázková společnost nesmí být partnerem fotbalu. Proto Chance dala případ k soudu.

Vedení FAČR se dohodlo s firmou na mimosoudním vyrovnání, ačkoli trvá na tom, že k porušení dohody s Chance nedošlo, jelikož partnerem ligy není sázková odnož holdingu Synot, ale kyperská společnost Synot International Limited, zabývající se průmyslovou činností.

"Nadále trváme na tom, že jsme smlouvou se společností Synot zákon neporušili. Nechtěli jsme ale spor eskalovat a ohrožovat tím důležité vztahy a také finanční zdroje českého fotbalu," cituje MF Dnes předsedu FAČR Miroslava Peltu.

Proto marketingová společnost STES, zastupující FAČR, uzavřela s Chancí dohodu o vyrovnání. "Mezi společností Chance a STES došlo ke smluvní mimosoudní dohodě, na jejímž základě jsme stáhli všechny žaloby. Součástí dohody je omluva STES, kterou je povinna zaslat formou prohlášení médiím," řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Podle MF Dnes dostává fotbal od Synotu zhruba 50 milionů korun ročně, od Chance to má být výrazně méně.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při střelbě v německém Hanau zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo při střelbě ve středu večer v centru města Hanau nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem. Neznámý útočník střílel v shisha baru. Následně došlo k další střelbě v shisha baru v jiné části města. Bez uvedení zdroje o tom informuje deník Bild. Podle státního zastupitelství dalších pět lidí utrpělo těžká zranění. Policie útočníka zadržela.

Připravujeme podrobnosti.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy