FAČR odškodnila firmu Chance v mimosoudním vyrovnání

ČTK ČTK
17. 2. 2015 8:27
Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy.
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy. Zároveň se FAČR musí omluvit. Problém vznikl ve chvíli, kdy se titulárním partnerem první fotbalové ligy stala společnost Synot, která má rovněž v portfoliu sázkovou činnost. O sporu informuje v dnešním vydání Mladá Fronta Dnes.

Loni v létě se fotbalová liga přejmenovala z Gambrinus ligy na Synot ligu. Tím však mělo dojít k porušení dlouhodobé smlouvy, kterou uzavřely FAČR a Chance v roce 2013. Dceřiná společnost firmy Tipsport totiž podle dlouhodobé smlouvy má mít exkluzivitu a žádná jiná sázková společnost nesmí být partnerem fotbalu. Proto Chance dala případ k soudu.

Vedení FAČR se dohodlo s firmou na mimosoudním vyrovnání, ačkoli trvá na tom, že k porušení dohody s Chance nedošlo, jelikož partnerem ligy není sázková odnož holdingu Synot, ale kyperská společnost Synot International Limited, zabývající se průmyslovou činností.

"Nadále trváme na tom, že jsme smlouvou se společností Synot zákon neporušili. Nechtěli jsme ale spor eskalovat a ohrožovat tím důležité vztahy a také finanční zdroje českého fotbalu," cituje MF Dnes předsedu FAČR Miroslava Peltu.

Proto marketingová společnost STES, zastupující FAČR, uzavřela s Chancí dohodu o vyrovnání. "Mezi společností Chance a STES došlo ke smluvní mimosoudní dohodě, na jejímž základě jsme stáhli všechny žaloby. Součástí dohody je omluva STES, kterou je povinna zaslat formou prohlášení médiím," řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Podle MF Dnes dostává fotbal od Synotu zhruba 50 milionů korun ročně, od Chance to má být výrazně méně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 1 hodinou

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy