Agentu Müllerovi pozastavili licenci. A akademie budou dvě

3. 2. 2015 14:00
Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR pozastavil licenci hráčskému agentu Jiřímu Müllerovi
Jiří Müller (uprostřed) na snímku s Michalem Bílkem a Tomášem Peterou
Jiří Müller (uprostřed) na snímku s Michalem Bílkem a Tomášem Peterou | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Jiří Müller, který zastupuje například Tomáše Necida či Tomáše Sivoka,  má problém. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR mu totiž pozastavil platnost licence hráčského agenta.

Důvod? "Licence byla pozastavena kvůli tomu, že Jiří Müller nezaregistroval smlouvy o zastupování hráčů, tak jak mu to ukládá příslušná směrnice. Až tento nedostatek odstraní, může mu výkonný výbor licenci zase uvolnit," říká Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

"Nechápu, co se děje. Nikdo mě na nic neupozornil, nikdy mi nikdo neřekl, že snad dělám něco špatně," řekl Jiří Müller agentuře ČTK.

Jaký má pro něj rozhodnutí o pozastavení jeho licence dopad? Mezinárodní přestupní okno už se zavřelo, ale přestupy v rámci české ligy lze uskutečňovat až do 21. února, otevřené je také přestupní okno do Ruska či severských zemí.

A Jiří Müller nyní nemá k dispozici oprávnění, aby přestupy dojednával a opatřoval je svým razítkem či podpisem. Teoreticky tak ovšem může činit v zastoupení svého právníka.

V posledních dnech dojednával Müller například další budoucnost Tomáše Necida. To když našel společnou řeč s CSKA Moskva, že Necida nechá na jaře hostovat ve Zwolle a v létě nechá útočníka jít jako volného hráče.

Dojednal také angažmá Marcela Gecova a Pavla Čmovše v Rapidu Bukurešť, s Besiktasem vedl rozhovory o další budoucnosti Tomáše Sivoka.

Akademie zatím v Plzni a na jižní Moravě

Nejistá zůstává budoucnost mládežnických akademií. Centrální systém, tak jak ho v závěru minulého roku navrhoval reprezentační kouč Pavel Vrba spolu se sportovním ředitelem Dušanem Fitzelem, narazil na odpor klubů.

Tak se zatím akademie vybudují jen dvě. "Spustíme systém regionálních akademií na bázi dobrovolnosti. V tomto kalendářním roce by se měla otevřít jedna v západních Čechách, kde v tomto ohledu dobře komunikuje krajský fotbalový svaz s Viktorií Plzeň. A druhá bude asi na jižní Moravě, kde funguje součinnost města a kraje a dolaďují se věci se Zbrojovkou Brno. Šlo by v této fázi o akademie pro kluky ve věku 14 a 15 let," vysvětluje Rudolf Řepka.

Konsenzus uvnitř fotbalu zatím nepanuje ani v otázkách spojených s bezpečností na stadionech. Bezpečnostní manažer Miroslav Platil navrhoval adresný ticketing a zavedení centrálního kontrolního systému.

Výkonný výbor rozhodl, že tuto problematiku předá do péče ligového shromáždění, jehož předseda Dušan Svoboda povede do budoucna jednání s ministerstvem vnitra i školství, které mají na vylepšení bezpečnostní situace na stadionech zájem.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Afghánistánu spadlo letadlo, na palubě bylo více než 80 lidí

Ve východním Afghánistánu v pondělí spadlo letadlo s více než 80 lidmi na palubě. S odkazem na policejní zdroje o tom informovala agentura AFP. Osud cestujících ani posádky není podle médií znám.

Stroj letecké společnosti Ariana Afghan Airlines spadl do odlehlé horské oblasti, kterou ovládá radikální hnutí Tálibán. Letěl na trase z Herátu do Kábulu.

Podle afghánských sdělovacích prostředků bylo na palubě 83 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy