Exsparťan Jarolím: Křetínský ven? Poslouchá se to dobře

Václav Rojík
7. 10. 2008 12:00
Jarolím si pochvaloval: První derby a hned taková krása
Radost hráčů Slavie před světelnou tabulí s výsledkem pražského derby: domácí Spartu porazili 4:1. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ve Spartě byl nepotřebný, v pondělí se však záložník Marek Jarolím vrátil na Letnou jako vítěz. Podobnou radost si prý užíval jen po zisku titulu.

Synovec trenéra slávistů Karla Jarolíma na Spartě vyrůstal, ale v prvním týmu se neprosadil. Do Prahy se vrátil oklikou přes Plzeň, jenže už ne na Letnou, ale k hlavnímu rivalovi Slavii.

V pondělí si zahrál první derby mezi A týmy v kariéře a hned se podílel na výhře 4:1.

(Kolem stadionu se ozývá hromadné skandování sparťanských fanoušků „Křetínský demisi!") Nemáte z toho trošku škodolibou radost?
Tak poslouchá se to dobře. To určitě... (smích) Ne, to je samozřejmě věc Sparty. My se musíme soustředit na sebe. Je to vrtkavé a ve fotbale se tohle stává.

Vladimír Šmicer vstřelil v 69. minutě druhý gól Spartě, o dvě minuty později odešel za potlesku slávistické tribuny ze hřiště. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Na Spartě hrozila defenestrace. Kdo spasí slavný klub?
Šmicer potupil Spartu, Slavia na Letné koncertovala

Vnímal jste derby jako určitou satisfakci za to, že jste se ve Spartě neprosadil?
Ne, ne, to už je pryč. Mezitím jsem byl v jiných klubech. Nedostal jsem tu v prvoligovém mančaftu vůbec šanci, snad kromě poháru, takže  v tomhle ohledu jsem to nijak neprožíval. Hrál jsem pro Slavii a její fanoušky.

Zažil už jste se Slavií v kabině bouřlivější oslavy?
Tak samozřejmě po titulu. Ale i teď jsou nádherné. Jsem rád, že jsme to zvládli. Vítězství bych chtěl věnovat pejskovi, co mi teď zemřel. Bylo to takový smutný. A taky mamce, která s tím měla velké starosti. Takže i kvůli nim jsem rád, že jsme to tak zvládli. A samozřejmě i kvůli fanouškům. Byl to nádherný zážitek vyhrát před vyprodanou Letnou  4:1 se Spartou, to je fakt bomba.

Napadlo vás, že by mohlo derby takhle dopadnout?
Jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a dát do toho všechno a nakonec z toho byl takhle krásný výsledek. Jsme strašně šťastní. Teď máme čtrnáct dnů volno, dáme se do kupy a užijeme si to.

Pro vás to vlastně bylo první derby, že?
Ano, první derby a hned takovéhle. Navíc tady na Spartě, kde jsem vyrůstal. To mluví za sebe. Důležité ale je, že jsme vyhráli jako tým.

Lavička se omluvil za výkon Sparty: Je to potupa
Jarolíma nadchl Šmicer. A duel s Řepkou? Necid vyhrál

Zápas jste začali skvěle, ale pak Sparta snížila a přehrávala vás. Co se stalo?
No, bylo to určitě nepříjemný. Vždy se říká, že když soupeř odpoví na gól do pěti minut, tak je to hodně nebezpečné. Soupeř může dát dalšího góla. To snížení Spartu nakoplo, jenže my jsme začali zase hrát to, co jsme potřebovali a dali jsme další dvě branky.

Nepřišlo vám, že Sparta hrála až moc agresivně?
Jednou mě tam Kučera ošklivě trefil a to bylo možná i na červenou. Uvidím v televizi, jak to bude vypadat. Nechtěl hrát vůbec balon. My jsme ale věděli, že když budeme vést, tak Sparta bude nervózní. Navíc jí ani diváci nepomohli.  To všechno hrálo roli. Některý zákroky tam byly hodně na hraně.

Dá se říct, že Slavia vykročila za obhajobou titulu?
Jsme první, máme nějaký náskok a výhru ze Sparty. Tak to je velká výhoda, ale do konce je strašně moc kol. Víme, jak vše dopadlo loni. Musíme se jen snažit, aby nám to takhle šlo co nejdéle.