Jarolíma nadchl Šmicer. A duel s Řepkou? Necid vyhrál

Jarolím: Hráli jsme kombinační fotbal
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Trenér Karel Jarolím prožívá slastné chvíle. Jeho Slavia rozdrtila v derby na Letné Spartu a veterán Vladimír Šmicer mu splatil důvěru více než vrchovatě.

Bývalý reprezentant zatím počítal ligové starty na minuty, tentokrát ale začal v základní sestavě. A výsledek? Vstřelil dva góly a pro obranu soupeře znamenal neustálé nebezpečí.

Zkrátka pondělní večer patřil Slavii a trenér Jarolím si to náležitě užívá.

Už v páté minutě dotlačil balón do sparťanské sítě Vladimír Šmicer (vlevo). Vedle něj se raduje kanonýr podzimu Tomáš Necid. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Šmicer potupil Spartu, Slavia na Letné koncertovala
Na Spartě hrozila defenestrace. Kdo spasí slavný klub?

Asi je zbytečné se vás ptát na pocity ze zápasu, že?
No mně se pochopitelně zápas hodnotí dobře. Pro nás se vyvíjel příznivě. Brzo jsme vstřelili branku a soupeře jsme zaskočili. Povedlo se nám hrát rychlý kombinační fotbal, tak jak jsme si před zápasem plánovali.

V závěru první půle se však sparťané vrátili do zápasu...
Ano, my jsme přidali druhý gól, ale bohužel rychlá branka Sparty nás trošku vykolejila. Oni měli pak ještě jednu šanci. Nedali, a to bylo možná klíčové pro celý zápas.

S druhou půlí jste byl pak spokojen?
Tu jsme hráli velmi aktivně. I po ztrátě míče. Spartu jsme nepustili do tlaku a už vůbec ne do šancí a dali jsme ještě dvě branky. Takže jsem spokojený.

Šmicer zvedl i ostatní hráče

Jak ve vás uzrálo rozhodnutí nasadit Vladimíra Šmicera? V lize takřka nenastupoval a teď derby v podstatě rozhodl.
No rozhodlo to, že byl připraven do zápasu. Hlavně zdravotně. Cítil se dobře. K rozhodnutí ho postavit mě vedly jeho nesporné zkušenosti a to, že dokáže dobře řešit situace. Chtěl jsem, aby hrál už ve Vaslui, ale tam ještě nemohl. Teď se prosadil se střelecky a pomohl svým spoluhráčům. Navíc je přínosem jeho dobrá komunikace s Belaidem a  Tavaresem.

Na zápas přišlo přes dvacet tisíc diváků, stadion na Letné byl vyprodaný.
Na zápas přišlo přes dvacet tisíc diváků, stadion na Letné byl vyprodaný. | Foto: Ondřej Besperát

Fanoušci byli hodně zvědaví i na souboj nejlepšího kanonýra ligy Necida s obráncem Řepkou. Jak podle vás tento duel dopadl?
Za první poločas bych Necidovi vytkl nějaké drobnosti. Ale ve druhém předvedl velký výkon. A souboj s Řepkou? Podle mě Necid vyhrál.

Slavia má teď pětibodový náskok na Spartu. Je cesta k titulu půlmistra už volná?
Volná určitě není. Není to jen o Spartě a Slavii. Je tam i Boleslav, rozehrála se i Ostrava. Zápasů bude dost, čeká nás i pohár. Bude záležet také na zraněních a jiných věcech.

Sparťané předvedli několik velmi ostrých zákroků. Nezašli až příliš daleko?
Do toho se nechci pouštět. Od toho je tam rozhodčí. Ten to musí posoudit. Na tvrdší vedení boje jsme byli připraveni. Důležité je, že jsme se nenechali vyprovokovat.

Na Letné jste porazil Spartu už loni. Kterého vítězství si ceníte více?
Cením si i toho minulého vítězství 2:0, ale musím říct, že dneska jsme na něj dosáhli  lepším výkonem.