Výprask jako v tenise. Slovan dostal na Kypru půltucet gólů a v Evropské lize končí

31. 8. 2023 21:10
Fotbalisté Slovanu Bratislava v odvetě play off o postup do Evropské ligy utrpěli debakl 2:6 na hřišti Arisu Limassol a hlavní fázi soutěže si nezahrají. Slovenské šampiony čeká stejně jako loni skupina Evropské konferenční ligy.
Fotbalisté Slovanu Bratislava si Evropskou ligu nezahrají
Fotbalisté Slovanu Bratislava si Evropskou ligu nezahrají | Foto: Reuters

Slovan před týdnem doma zvítězil 2:1, už v 27. minutě odvety ale měl navrch kyperský celek po trefách Szökeho a Gomise. Na druhé straně záhy navázal na gól z úvodního duelu útočník Strelec, ještě do pauzy ale přidal další zásah Gomis. Senegalský útočník završil v 51. minutě z dorážky hattrick.

Skóre navýšili Mayambela a chytrým lobem Brown, v nastavení už jen zkorigoval Barsegjan. Slovan prohrál v Evropě druhý dvojzápas za sebou, ve 3. předkole Ligy mistrů nestačil na Maccabi Haifa.

Do Evropské ligy neprošlo ani Lugano, které po úvodní porážce 0:2 podlehlo tentokrát doma 0:1 belgickému Saint-Gilloise. Záložník Roman Macek odehrál za švýcarský celek první poločas.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Karabach - Olimpija Lublaň 1:1 (1:1), první zápas 2:0, postoupil Karabach; Šeriff Tiraspol - Klaksvík (Faer. ostr.) 2:1 (1:1), první zápas 1:1, postoupil Šeriff; Aris Limassol - Slovan Bratislava 6:2 (3:1), první zápas 1:2, postoupil Aris.