Sveřepé Dány srazila sporná penalta. Pak Viktoria došla k postupu a čeká ji Beer Ševa

Kapitán dánského celku Johan Absalonsen nemůže uvěřit tomu, že po jeho střetu s Jakubem Brabcem odpískal rozhodčí klíčovou penaltu pro Plzeň
Zápas 3. předkola Evropské ligy se hrál v plzeňských Štruncových sadech bez diváků.
Po skvělém úterním výkonu týmu Midtjyllandu na Slavii v play off Ligy mistrů byla na místě obezřetnost před dalším účastníkem dánské nejvyšší soutěže.
A Sönderjyske v úvodu potvrzovalo, že je nebezpečným celkem. Lukáš Hejda musel důrazně pokrýt Anderse Jacobsena.
David Limberský zase přeskočil Juliuse Eskesena.
Foto: Reuters
Sport Sport
24. 9. 2020 20:38
Podívejte se na fotoreportáž z utkání 3. předkola Evropské ligy, v němž fotbalisté Plzně zdolali dánský celek Sönderjyske 3:0 a od postupu do základní skupiny soutěže je dělí poslední soupeř, izraelská Beer Ševa.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy