Práce by se neměla hodnotit po dvou zápasech. Teď to nesmíme vzdát, řekl Stramaccioni

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 8. 2017 17:59
Pražskou Spartu čeká ve čtvrtek odveta třetího předkola Evropské ligy proti Crvene Zvezdě Bělehrad. Srbské mužstvo doma zvítězilo 2:0, naproti tomu sparťané předvedli tragický výkon. A příliš se nezlepšili ani v české soutěži proti Bohemians. "Chápu, že první výsledky jsou špatné, ale musíme jít dál za naším cílem, protože když to vzdáme při první překážce, nikam se neposuneme," řekl italský kouč Andrea Stramaccioni.
Andrea Stramaccioni myslí, že je na hodnocení jeho práce po dvou nepovedených zápasech příliš brzy.
Andrea Stramaccioni myslí, že je na hodnocení jeho práce po dvou nepovedených zápasech příliš brzy. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Trenér Andrea Stramaccioni ví, že výsledky ani výkony fotbalistů Sparty v prvních zápasech pod jeho vedením nebyly ideální. Na tiskové konferenci před odvetou třetího předkola Evropské ligy s Crvenou Zvezdou Bělehrad však zdůraznil, že jeho práce na Letné by se neměla hodnotit po dvou utkáních, ale až na jaře.

Sparta vstoupila do nové éry porážkou 0:2 v Bělehradě, po které jí hrozí, že zaznamená nejhorší výsledek v pohárech od ostudy ve druhém předkole Evropské ligy s Häckenem v roce 2013. Domácí soutěž pak Pražané odstartovali domácí remízou 1:1 s Bohemians 1905.

"Klub udělal velkou změnu, přivedl hodně hráčů, trenéra s novou filozofií. Chápu, že první výsledky jsou špatné, ale musíme jít dál za naším cílem, protože když to vzdáme při první překážce, nikam se neposuneme," řekl italský kouč. "Jestli pokaždé, když narazíme na problém, uhneme doleva, potom doprava, tak se nikam neposuneme. Musíme jít pořád dopředu," uvedl.

"Každá revoluce potřebuje čas. A náš cíl je větší než jeden nebo dva zápasy. Proto počkejme s hodnocením na jaro a pak si můžeme říct: Trenére, dobrá práce, nebo: Trenére, špatná práce," prohlásil. "Není podstatné, co je dobré pro Stramaccioniho, ale co je dobré pro Spartu," přidal bývalý kouč Interu Milán nebo Panathinaikosu Atény.

Před odvetou s Crvenou Zvezdou, ve které Sparta musí vymazat dvoubrankovou prohru ze Srbska, je Stramaccioni optimistou. "Budeme hrát útočně, ale ne bezhlavě. Nedělní zápas s Bohemians byla tvrdá lekce, protože zápas končí až po nastavení. Když budeme hrát jen část zápasu dobře, nemůžeme postoupit. Soupeř dokáže potrestat i jen pětiminutový výpadek v koncentraci," prohlásil.

Stramaccioni bude postrádat řadu hráčů, nastoupit by ale mohl bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Proti Bohemians 1905 odehrál závěrečných dvacet minut. Šlo o jeho teprve druhý start od loňského návratu z Arsenalu a po vleklém zranění achilovky.

Proti Crvene Zvezdě Rosický nejspíš opět nastoupí až v průběhu zápasu. "Ještě musím rozhodnout. Ale hrál po dlouhé době a tohle bude druhý zápas ve čtyřech dnech. Na to musíme také myslet. Nejspíš ho postavím až v průběhu utkání," uvedl Stramaccioni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 1 hodinou

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy