Viktoria přání plzeňských fanoušků nesplnila. Přesto se dočkala děkovačky

Viktoria přání plzeňských fanoušků nesplnila. Přesto se dočkala děkovačky
Parádní vstup do posledního předkola Evropské ligy mají za sebou fotbalisté plzeňské Viktorie. V úvodním duelu ve Štruncových sadech porazili AEK Larnaca 3:1.
Jenže k nelibosti Pavla Vrby začali čeští vicemistři naopak hodně špatně.
Po velké chybě navrátilce do sestavy Romana Hubníka prohrávali 0:1 a to ještě mohli děkovat stoperovi Hájkovi, že další gólovou střelu zastavil na brankové čáře vlastním tělem.
Viktoria se ale na kolena srazit nenechala.
Foto: Tomáš Liška
Tomáš Liška
18. 8. 2017 9:28
Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Plzně s Larnakou v posledním předkole play-off Evropské ligy.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy