Můžeme hrát s každým, hrozně mě štve, že si to hráči neuvědomují, řekl po prohře se Sevillou Jílek

Marek Janoš Marek Janoš
24. 8. 2018 6:10
Olomoucký trenér Václav Jílek po zápase play off Evropské ligy proti Seville smekl před svým týmem. Zároveň naléhal, aby hráči hráli na maximum vždycky.
HL, Slavia-Olomouc: Václav Jílek
HL, Slavia-Olomouc: Václav Jílek | Foto: Milan Kammermayer

Olomouc - Tento zápas si fanoušci Sigmy budou pamatovat. Jejich oblíbenci devadesát minut trápili v play off Evropské ligy favorizovanou Sevillu a několikrát sahali po výhře. Nakonec prohráli 0:1 gólem Sarabii z brejkové situace v 84. minutě.

"Před zápasem jsem říkal, že budu brát špatný výsledek při dobrém výkonu. To mě ale nenapadlo, že inkasujeme po takovém průběhu šest minut před koncem," pousmál se trpce olomoucký trenér Václav Jílek.

Sigma totiž byla objektivně proti Seville vyrovnaným soupeřem a dokonce si dokázala vytvořit více šancí. "Fotbal se ale hraje na góly a v tomto naprosto zaslouženě vyhrála Sevilla," uznal po zápase Jílek. "Ve finální situaci byla lepší. My jsme naše šance nepřetavili v góly, naopak jejich první brejk byl smrtelný," povzdechl si.

Sigma hrála s favoritem utkání před více než 11 tisíci fanoušky dobrou partii a několikrát mohla vstřelit úvodní branku. Asi nejblíže byl gólu v 70. minutě Plšek. Na toho zívala prázdná brána, ale o pár centimetrů nedosáhl na prudký pas Housky.

Šance měli Olomoučtí i po inkasované brance, ale srovnat nedokázali. "Obrovský respekt vůči hráčům i jejich výkonu. Skvělý zápas, skvělí diváci, skvělý výkon," chválil Jílek svěřence i přes prohru.

"Jsem hrdý na tým. Kluci naprosto dokonale plnili stanovenou taktiku. Velká škoda, že jsme nehráli aspoň 0:0. V odvetě by byl soupeř nervóznější," přál si Jílek.

Ten tým dokázal připravit na netradiční rozestavení soupeře i jeho velkou kvalitu.

"U nás 3-4-3 nikdo nehraje. Kluci jsou zvyklí na klasické systémy, takže jsme se dlouho věnovali tomu, abychom na to mužstvo nachystali," přiblížil přípravy Sigmy na zápas.

Rozestavení 3-4-3 je hodně útočné. Středoví hráči se v řadách hodně prolínají a důležitá je hra krajních záložníků. Podle toho se nachystali i Olomoučtí. "Základní úkol byla aktivita směrem k obráncům. Tady bylo nejvíc vidět, že jim chyběli nejlepší hráči. Potom bylo klíčové zavírat halvbeky. Zavírali jsme to pomocí křídel a jak Falta, tak Zahradníček byli skvělí," nechal nahlédnout do svých strategických plánů pro zápas Jílek.

Tým ovšem jen nechválil. Připomněl známou českou náturu. Hráči se podle Jílka nedokážou dostatečně motivovat na běžné zápasy.

"Byl bych strašně rád, kdyby si hráči uvědomili, že dokážou pracovat na velmi dobré úrovni. Tak jako proti Seville mohou hrát kdykoliv. Jejich potenciál je velký," hřímal. "V běžném zápase, kam přijdou dva až tři tisíce lidí, je ta jejich motivace nižší. Měli by si uvědomit, že když budou pracovat, můžou hrát s kýmkoliv," dodal.

Prý Václav Jílek před zápasem vtipkoval, že šance Olomouce na postup jsou jedno procento. "Po tomto zápase je to možná o jedno víc," smál se chvíli po utkání. "Fotbal rozhodují maličkosti, nevíte, co se v odvetě může stát. Pokud nedostaneme rychlý gól a budeme hrát podobně, tak budeme mít šanci," uzavíral hodnocení zápasu. Zápas na půdě Sevilly je na programu za týden.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy